Haberler

Samsung Televizyonlar Oyun Konsoluna Dönüştü

Samsung televizyonlar, dün yapılan bir güncelleme ile oyun merkezine dönüştü. Artık sadece televizyon ile son çıkan oyunları oynamak mümkün!

Microsoft, daha öncesinde yaptığı Xbox duyurularında yeni Xbox TV uygulamasından da bahsetmişti. İlk olarak Samsung’un 2022 model akıllı televizyonları için geleceği bilgisi verilen uygulama, oyun tutkunlarının konsol olmadan da oyunları doğrudan televizyonları aracılığıyla oynamasına imkân sağlıyor.

Xbox TV uygulaması, 2022 model Samsung televizyonlar için başladı. 30 Haziran’da Samsung Gaming Hub ile oyunu televizyonlara taşıyan Samsung, direkt olarak televizyon üzerinden Google Stadia, Nvidia GeForce Now, Utomik, Twitch, Xbox TV ve Amazon Luna bulut oyun servislerine erişim imkanı tanıyor.

Bu oyun servislerinin bazıları Türkiye’de çalışmıyor ancak Samsung ülke ayırt etmeksizin bu özelliği televizyonlarına yine de sağlıyor. Televizyona bağlayabileceğiniz kablosuz Bluetooth kontrolcüler ile bu servisler üzerinden oyunları oynayabiliyorsunuz.

Bu özellik, TV deneyimi sunan ve Türkiye’de de satılan Smart Monitor serisi modellerinde de yer alıyor.

Xbox Game Pass, Yakında Tüm Televizyonlara Gelecek

Microsoft, geçtiğimiz günlerde kod adı Keystone olan bir cihaz üzerinde de çalıştığını duyurmuştu. Küçük bir donanım olması beklenen cihazın TV ya da monitöre bağlanarak Xbox Cloud Gaming‘e bağlantı sağlayacağı belirtilmişti. HDMI üzerinden bağlanacak cihaz tüm televizyonlarda oyun oynamak mümkün olacak.

Keystone kod adlı cihaz, WiFi bağlantısı ile bağlanacak. Ayrıca cihaza Xbox kontrolcüsü bağlamak da mümkün olacak. Bu sistemi kullanmak için tıpkı Xbox konsollarında olduğu gibi Game Pass Ultimate abonesi olmak gerekecek.

Kaynak: The Verge

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.