Haberler

Rol Oyunları Türkiye Kanalını Takibe Alın

Twitch üzerinden canlı olarak rol yapma oyunları oynatan Rol Oyunları Türkiye kanalı, bol içeriği ve kaliteli sunumuyla son zamanlarda aradığımız tecrübeyi sunuyor.

Bir süre önce yayın hayatına başlayan Rol Oyunları Türkiye, kısa sürede kendisine sadık bir izleyici kitlesine ulaştı. Düzenli olarak yaptıkları canlı yayınlar ile rol yapma oyunlarını sevenlere kaliteli içerik sunuyorlar.

Konu hakkında Rol Oyunları Türkiye ekibinden Oğuzhan Ulusinan’a ulaştık. Kendi ağızlarından ne yaptıklarını ve yayın programlarını aşağıdaki metinde bulabilirsiniz.

Rol Oyunları Türkiye’nin Twitch Kanalı’nı da takibe almayı unutmayın.

Bizler Rol Oyunları Türkiye, kısaca ROT TV’yiz. Amacımız, son yıllarda tüm dünyada popülerleşen, yabancı medyada FRP veya Tabletop RPG isimleriyle geçen rol yapma oyunlarını Twitch üzerinden canlı olarak oynamak, bunu ülkemizde daha yaygın hale getirmektir.

Yüzüklerin Efendisi, Star Wars ve Game of Thrones gibi ünlü eserlere kaynak olmuş bu ekolün çok daha fazla ve farklı oyunları da mevcut. Amaçlarımızdan biri de zamanla daha farklı oyunları da oynayıp seyircilerimize tanıtmak. Bunların yanında bu dünyalardan ve oyun sistemlerinden bahsedeceğimiz bilgilendirme videoları, boardgame tanıtım yayınları da yapmayı planlıyoruz

Oynattığımız oyunlara göre bazen elimize kalkanımızı kılıcımızı alıp savaşa girebiliriz, bazen dünyayı canavarlardan kurtarabiliriz bazense uzay gemimize atlayıp evreni keşfedebiliriz. Anlayacağınız üzere, oyunlarımız hayal gücümüzle sınırlıdır.

Kanalımızda şu anda Pazartesi akşamları D&D 5E sistemiyle Unutulmuş Diyarlar, Çarşamba akşamları yine D&D 5E sistemiyle Svilland, Cuma akşamları 1998 yılı Seattle gecelerinde geçen Vampire The Masquerade ve Pazar akşamları ise 1888 Londra’sında geçen Call of Cthulhu oyunlarını düzenli oynamaktayız.

Saat 8’de başlayıp 12’ye kadar sürdürdüğümüz oyunlarımızın konuları kısaca şu şekildedir;

Pazartesi

Unutulmuş Diyarlar’ı yıllar önce büyük bir beladan kurtaran kahramanlarımız, yıllar boyu bilmedikleri bir karanlıkta süzülüp hafızalarını kaybettikten sonra, misyonlarını unutmuş halde tekrar uyandılar. Eski kudretlerini kaybetmiş ve asıl kimliklerini unutmuş olsalar da, düşmanları onları unutmamıştı.

“Acemi” maceracılarımız şimdi yeniden yollara düşecek, geçmişlerini hatırlamaya çalışacak ve düşmanlarını tekrar yok etmeye çalışacaklar.

Salı

1888 sonbaharında, Londra sokakları Karındeşen Jack tarafından işlenen korkunç cinayetler dizisi ile dehşete kapıldı. Çürüyen şehrin karanlığında cesur bir grup centilmen kendilerini yüzyılın gizeminin içinde bulurlar. Fakat bu yolun sonunda, sadece evrenin zihin parçalayan gerçekliğiyle karşılaşırlar.

Çarşamba  

Güneşin ışığının kısıtlı zamanlarda yer yüzüne değdiği topraklar ; kuşların cıvıltılarının yankılandığı, insanların korkusuzca evlerinden çıktığı zamanlar eskide kaldı. Svillandın her bir noktası artık kendi arasında kutuplaşmış ve güven esamesi okunmamakta. Büyük savaşın üzerinden yarım yüzyıl geçmemiş ve akınlar durmamışken, aynı topraklar üzerinde aynı köylerden çıkan bir grup bir fidan gibi Svillandın göbeğine düştüler. Onları besleyecek suyu arındırmak, köklerini bütün Svillandı çevreleyecek şekilde salmak artık onların elinde. Umut bir şarkı gibi kulaklarda çalarken alttan gelen çığlıkları kulaklardan silebilecek mi kahramanlarımız?

Perşembe

Vampirler, gecenin kan emici vahşi yaratıkları… Yıllar boyunca onları efsanelerde dinledik. Peki ya sizce bunlar birer efsaneden ibaret mi? Yoksa bizim gözlerimizden ırak köşelerde saklanıyorlar mı?

Seattle’da gecenin yaratıkları gölgelerin içinde varlıklarına devam ediyor. Yapman gereken tek şey kafanı yalanlardan ve illüzyonlardan kaldırıp geceye kulak vermek…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türkiye Uzay Ajansı Kuruluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.