Haberler

Ray Bradbury’nin Evinde Neler Oluyor?

ray-bradbury-banner

Ray Bradbury’nin ölümünün ardından 1.76 milyon dolara satılan evinde büyük çaplı bir yıkım çalışması başlatıldı. 1937 yılında inşa edilen ve klasik yapısı günümüze kadar korunan yıkım kararı tepki çekti.

Bilimkurgu’nun üstatları arasındaki yerini Fahrenheit 451 ile alan Ray Bradbury’i 2012 yılında kaybetmiştik. Venüs’ün transit geçiş yaptığı gün içerisinde aramızdan ayrılan Bradbury, gerisinde birçok başarılı roman ve kısa öykü bıraktı.

ray-bradbury-ev-03

Ray Bradbury’nin ölümüne kadar yaşadığı Cheviot Hills’deki evi, sonrasında 1.76 milyon dolara satılmıştı. Evin içerisindeki el yazmaları, notlar, kitaplık ve o ünlü daktilo ise Indiana’daki The Center for Ray Bradbury Studies müzesine bağışlanmıştı.

Evi kimin satın aldığına dair resmi bir açıklama yok. Ancak internetteki söylentilere göre evin sahibi Morphosis firmasında çalışan ünlü mühendis Thom Mayne. Geçtiğimiz 30 Aralık tarihinde evin yıkımı için de belediyeden izin çıkarıldığı belirtiliyor.

Yıkım kararının ardından çalışmalara yıldırım hızıyla girişilmiş. Evin büyük bir bölümü yıkıntı halinde. Çatısı çökmüş durumda. Mahalledeki komşulara göre yıkım birkaç saat içerisinde bitmiş. Ancak yıkımın tamamlanmadığı gözüküyor.

ray-bradbury-ev-01

Haberi duyan File770.com yazarlarından John King Tarpinian, evin bulunduğu yere gidip birkaç fotoğraf çekmiş. Tarpinian’ın araştırmasına göre Bradbury’nin evinin bulunduğu yere bir otopark(!) yapılacakmış.

Söylentiler öyle ya da böyle devam ediyor. Ama bunları bir yere bırakırsak, Ray Bradbury’nin 30 yılını geçirdiği ikonikleşmiş sarı binanın, metruk bir hale dönüşmesi de içimizi acıttı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  David Eddings'in Belgariad Serisi Yenilenmiş Haliyle Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.