Haberler

Post-Apokaliptik Dünya

post-apocalyptic

Oyunlarda, sinemada, edebiyatta… Post-apokaliptik durumlar sanatın ve hayalgücünün her alanında karşımıza çıkıyor.

Fallout, Wasteland gibi oyunlar; Mad Max ve Waterworld gibi filmler; Leibowitz İçin Bir İlahi ve Silo gibi kitaplar… Hepsi bir çeşit kıyamet sonrası yaşamı bizlere sunuyorlar.

Bu kıyamet, bir nükleer savaş sonrası da olabilir, dünyamıza bir meteor çarpması da. Genel olarak dünyanın bütününü ve insanlığın büyük çoğunluğunu etkileyen olaylardan bahsediyoruz.

Peki böyle bir olay yaşansa çevremiz nasıl görünürdü? İllüstratörler John Walters ve Peter Baustdaeter, Last of Us oyunundan etkilenerek dünya genelinden fotoğrafları post-apokaliptik bir havaya sokmuşlar ve bu sorunun bunun cevabını vermişler.

angel-castle1 angel-castle2 beauty1 beauty2 berlin1 berlin2 bridge1 bridge2 castle1 castle2 city1 city2 collesium1 collesium2 dvorec1 dvorec2 eiffel1 eiffel2 england1 england2 factory1 factory2 gazebo1 gazebo2 gokdelen1 gokdelen2 moscow1 moscow2 nehir1 nehir2 notredam1 notredam2 portugal1 portugal2 sobor1 sobor2 sur1 sur2 sweden1 sweden2 vpered1 vpered2 angel-of-north1 angel-of-north2 brighton1 brighton2 clyde-arc1 clyde-arc2 lizbon1 lizbon2 clifton1 clifton2 liverpool1 liverpool2 sydney1 sydney2 kings-college1 kings-college2

İlginizi Çekebilir  XCOM 2 Oyunu Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu