Haberler

Pixar’ın Koca Yürekli Senaristi Daniel Gerson Aramızdan Ayrıldı

daniel-gerson-banner

Monster Inc. ve Big Hero 6 gibi içimizi ısıtan hikayelerin arkasındaki isim Daniel Gerson‘ın ölüm haberi duyuruldu.

Eskiden Disney denildiğinde akla gelen şeyler genelde çocuksu olurdu. Mickey Mouse, Donald Duck gibi çizgi filmlerle büyümüş biri olarak Disney’in son yıllardaki atılımlarını hem şaşkınlık hem de beğeniyle izliyorum. Çünkü Disney o “çizgi film” kabuğunu kırıp bambaşka bir boyuta ulaştı.

Bunu desteklemek son zamanlarda çektiği Marvel filmlerine göz atabilirsiniz. Eh tabi işin bir de Star Wars kısmı var ki, oraya girersek bu haberi bitiremeyiz. Ama Disney’in en başarılı bulduğum yanı her zaman için Pixar Animasyon Stüdyoları olmuştur.

Robert L. Baird (Solda) ve Daniel Gerson (Sağda)
Robert L. Baird (Solda) ve Daniel Gerson (Sağda)

Her yaştan izleyiciye sunduğu büyülü hikayeleriyle Pixar gerçekten de herkesin en sevdiği film stüdyolarından biri haline geldi. Bu filmlerin arkasında da işini hakkıyla yerine getiren isimler var. İşte bu isimlerden biri olan Daniel Gerson’ın ölüm haberi duyuruldu.

Açıklamalara göre Daniel Gerson uzun süredir mücadele ettiği beyin kanserine karşı savaşını kaybetti. 49 yaşında hayata gözlerini yuman Gerson başta Big Hero 6 ve Monster Inc. gibi yapımların baş senaristliğini yaptı. Robert L. Baird gibi usta bir isimle 1998’den bu yana çalışan Gerson, Monster Inc.’in yaratıcı babalarından biriydi. Sadece bu filmlerde değil Cars, Up, Inside Out, Open Season, Chicken Little, Meet the Robinsons gibi birçok başlıkta da imzası bulunuyordu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Transformers Ankara Park'a Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.