Haberler

Perg Yolculuğu Sürüyor

Barış Müstecaplıoğlu

Türk yazar Barış Müstecaplıoğlu‘nun yayınlanan ilk romanı olan, Perg Efsaneleri serisinin ilk kitabı “Korkak ve Canavar” batıdan sonra şimdi de doğuda!

Türkiye’nin ilk fantazi dünyası olan Perg, ülkemizde de fantastik edebiyatın gelişmesi yolunda önemli bir mihenk taşı olarak yol açmıştır. Pek çok yazar, bu yola farklı taşlar koyarak yolu uzatmış ve fantastik türün gelişmesi yolunda uzunca bir yol oluşturmuştur.

Perg Diyarı4 kitaplık bir seri olan Perg Efsaneleri’nin yayın hakları, geçtiğimiz sene Bulgar bir yayınevi tarafından alınmış ve ilk iki kitabı basılmıştır. Üçüncü kitabın da çevirisi halen devam ediyor. Bu başarının ardından şimdi bir haber de doğunun büyük ülkesi Çin’den geldi. Çin’in 20 yılı aşkın yayıncılarından olan Zhejiang University Press, Perg Efsaneleri serisini Çin’de yayınlamaya karar verdi ve kitabın Çince haklarını aldı.

Olayı bir de serinin yazarı Barış Müstecaplıoğlu’nun ağzından dinleyelim;

Perg Efsaneleri bildiğiniz üzere geçen sene Bulgaristan’da yayınlanmaya başlamıştı, ilk iki kitabı raflara çıktı, diğerlerinin çeviri çalışmaları devam ediyor. Aldığım habere göre Perg Efsaneleri’nin ilk kitabı Korkak ve Canavar, çeviri çalışması yetişirse önümüzdeki sene Çin’de de yayınlanacak. Yayıncı 1984’ten beri Çin’de yayıncılık yapan Zhejiang University Press olacak.

Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde doğumgününü kutladığımız sevgili Bülent Somay’a teşekkür etmek istiyorum. Kendisi bu kitapları Türkiye’de basmaya cesaret etmeseydi bunların hiçbiri mümkün olmayabilirdi.

Bu arada Bir Hayaldi Gerçekten Güzel de seneye Suriye’de yayımlanacak, çok değer verdiğim Mehmet Siyah Kalem’in Suriye’de tanınmasına bir katkım olacağını düşünmek hoş, gene de ne yalan söyleyeyim, her açıdan bir ilk olan Perg Efsaneleri’nin verdiği heyecan daha fazla :)

Biz de Barış’ı tebrik ediyoruz ve kitabın, dünyanın 1/4’üne ulaşmasının heyecanını paylaşıyoruz. Daha nice güzel haberler paaylaşmak dileğiyle; kalemine sağlık Barış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  3 Yaşındaki Kardeşini Pennywise Gibi Giydirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.