Haberler

Pathfinder Unchained ile Kurallar Değişiyor

pathfinder rpg banner

Dungeons & Dragons 3.5 sisteminin kurallarından uyarlanarak geliştirilen Pathfinder sistemi, yayınlandığı ilk günlerden bu yana pek çok FRP oyuncusu tarafından oynanıyor.

Dengeli kuralları, kolay oynanabilirliği ve maceralarıyla oyuncuları eğlendirmeye devam eden Pathfinder’da kurallar değişiyor.

Nisan 2015’te yayınlanması planlanan yeni kitap Pathfinder Unchained ile Pathfinder sistemindeki kurallar değişecek. Sisteme taze bir dokunuş yapmak isteyen tasarımcılar yeni kurallar ile oyunu daha yenilikçi bir hale getireceklerini belirtiyorlar.

pathfinder-unchainedPathfinder Unchained ile birlikte Barbarian, Monk, Rogue ve Summoner sınıfları tamamen yenilenecek. Ayrıca oyun içerisinde yapılan hamleler için de bazı düzenlemeler yapılacak. Yaratık ve hazine yaratma kurallarına da bazı değişiklikler geliyor. Ayrıca güçlü büyü malzemeleri ile büyüleri harmanlama konusunda da değişiklikler yapılacak.

Sistem içerisinde çok büyük değişiklikler olmasa da bu değişikliklerin oyun mekaniklerini etkileyeceği aşikar. Oyuncular isterlerse Pathfinder Unchained kitabı ile yayınlanan yeni kurallara, isterlerse eski kurallara göre oynayabilecekler.

Nisan 2015’te 39.99$ fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan kitap toplamda 256 sayfa olacak. Dilerseniz buradan hemen ön sipariş verebilirsiniz.

İyi oyunlar!

İlginizi Çekebilir  Lovecraft ve Tesla Buluşursa - Herald: Lovecraft and Tesla Rol Yapma Oyunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu