AYBABTUHaberler

Pathfinder 2.0 Duyuruldu

Dünyanın en çok oynanan FRP sistemlerinden olan Pathfinder için yeni edisyon duyuruldu. Paizo Publishing, dün gece yaptığı açıklama ile Pathfinder 2.0‘ı resmen duyurdu.

FRPNET olarak bir süredir bu duyurunun yapılmasını bekliyorduk ve sonunda Paizo, dün geceki açıklamasıyla birlikte Pathfinder 2.0 için dünya çapında playtestlere başlayacağını açıkladı. 2 Ağustos 2018 tarihinde Paizo; Pathfinder Playtest Rulebook, Pathfinder Playtest Adventure ve Pathfinder Playtest Flip-Mat Multi-Pack yayınlayacak ve böylelikle playtestler resmi olarak başlayacak. Playtestlerin birkaç ay sürmesi bekleniyor.

Yayınlanacak bu üç playtest materyali, 2 Ağustos günü Paizo’nun sitesinden ücretsiz olarak indirilebilecek. Basılı halleri ise bazı hobi dükkanlarında sınırlı sayıda satılacak. Ayrıca 20 Mart ve 1 Mayıs tarihleri arasında Paizo web sitesinden bu materyalleri ön sipariş vermek de mümkün olacak.

Paizo’nun Yayıncılık ve Yaratıcılık Müdürü Erik Mona, 2008 yılında piyasaya sürülen Pathfinder sisteminin gelişmesini şu sözlerle açıkladı:

Pathfinder, 10 yıldır oyuncuların da katkılarıyla gelişmeye devam ediyor ve biz de kuralları daha eğlenceli, öğrenmesi daha kolay ve kendi fantastik maceranızı daha iyi oynatabileceğiniz hale getirmeyi düşünüyorduk. Şimdi bu oyunu yeni bir aşamaya taşımanın zamanı geldi.

Pathfinder ilk yayınlandığı günden beri Oyun Tasarım Direktörü olan Jason Bulmahn ise yeni edisyonla ilgili şunları söyledi:

Yeni edisyonla birlikte, ilk edisyon Pathfinder’daki bazı kararlarımızı yeniden gözden geçirme şansımız olacak. Bir yandan oyunu daha eğlenceli hale getirmeye çalışırken bir yandan da oyunun mekaniklerini güncelleyeceğiz. Keşfedecek pek çok şey olacak ancak oynamaktan keyif aldığınız ve bizim geliştirmemize yardım ettiğiniz oyundan asla uzak olmayacaksınız.

400 sayfalık Pathfinder Playtest Rulebook, bir oyuncunun karakter yaratması konusundaki tüm detayları ve Seviye 1-20 arasında maceralar oynatabilmesi için gerekli her şeyi içerecek. 96 sayfalık Pathfinder Playtest Adventure ise 7 adet kısa fakat her seviyede macera yaşayabilmeniz için senaryolar içerecek. Ayrıca 6 Ağustos 2018 tarihinden itibaren PathfinderPlaytest.com adresinden bu 7 macera hakkında anketler ve soru-cevaplar da yayınlanacak. Bunun üzerinden de sistem geliştirmeleri devam edecek. The Pathfinder Playtest Flip-Mat Multi-Pack ise maceralarınızda kullanabileceğiniz çift taraflı oyun haritaları içerecek.

Paizo, Pathfinder 2.0 -ya da Pathfinder Second Editon- sistemini Ağustos 2019’da resmi olarak yayınlamayı planlıyor. Daha detaylı bilgi için PathfinderPlaytest.com adresine bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Amerikan Ordusu Zihin Okumayı Gerçeğe Dönüştürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu