Haberler

Ozobot ile Oyunlarınıza Renk Katın

ozobot-banner

ABD’li bir firmanın geliştirdiği oyun topu Ozobot, masaüstü oyunlarının yanı sıra mobil oyunlara da yeni bir renk katabilir. Ozobot, tablet bilgisayar ve akıllı telefon ekranının yanı sıra, kağıt üzerinde de hareket edebiliyor.

Video oyunlarının yaygınlaşması, masaüstü oyunlarına olan ilginin azaldığı düşüncesini doğuruyor ancak durum hiç de böyle değil. Dahası, masaüstü oyunlarında yeni bir sayfa açacak cihazlar ortaya çıkıyor.

2.5 cm boyutundaki Ozobot, dijital ve fiziksel bir yüzey arasındaki farkı tespit edebildiği gibi, dokunmatik ekran veya kağıt üzerinde çizilen çizgiler üzerinde ilerleyebiliyor.

ozobotOzobot CEO’su Nader Hamda, “Video ve masaüstü oyunları arasında gidip gelen ve yorucu olan oyun anlayışına yeni bir soluk getirmek istedik,” dedi.

Şirketin kendi üretimi OzoPath, OzoLuck, OzoDraw ve OzoRace gibi iOS ve Android oyunlarıyla yoluna başlayan Ozobot, yazılım geliştiricilerden de destek bekliyor. Ozobot istenen noktaya geldiğinde 1000 komutu anlayabilecek.

Entertainment Software Association tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD’lilerin yüzde 58’i video oyunu oynarken, nüfusun yüzde 34’ü masaüstü oyunlar oynamaya devam ediyor.

Ozobot yıl sonuna doğru tanesi 60$ fiyat etiketi ile satışa çıkacak. İki Ozobot ve bir yarış karton setinden oluşan paket ise 120$ olacak.

Masaüstü oyunlarda kullanılabilecek olan Ozobot, bakarsınız FRP oyunlarında kullanılabilecek komutlara da sahip olur. “Orkları öldür” komutu verdiğimizde oyun matı üzerindeki tüm ork minyatürlerini devirir belki de.

Ozobot’un prototip videosu:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.