Haberler

Özel Kostümlü Modellerle Çizim ve Desen Workshopu

cizim-desen-kostum-workshop-banner

Kalem ve kağıtlarınızı hazırlayın. Özel kostümler giymiş modellerin vereceği pozları ölümsüzleştirmeye başlıyoruz!

15 Kasım Pazar günü saat 13:00’da başlayacak etkinlik ile Kostümlü modellerden desen çalışma workshopunun ilki düzenleniyor.

Organizasyonu hazırlayan Yasemin Baran ve Oğuz Aral’ın açıklamaları şöyle;

Yasemin Baran ve Oğuz Aral olarak, Türkiye’de daha önce gerçekleştirilmemiş, eşi benzeri olmayan, kostümlü canlı modelden desen workshoplarının ilkini düzenliyoruz. Modellerimiz, kendi kostümlerini yapan, yaratıcı ve bizlere ilham veren, Türkiye’nin ileri gelen cosplay sanatçıları Ceyda Doğan Karaş ve Nalan Tarhan ile ilk etkinliğimiz 15 Kasım Pazar günü başlayacak.

Türkiye’de birçok sanatçının, özellikle internet üzerinden, yurt dışında yapıldığını gördüğü ve “bizim ülkemizde neden böyle etkinlikler olmuyor” diye düşündüğü bir etkinliği hayata geçiriyoruz. Canlı modelden desen çalışmak, her sanatçının ihtiyacı olan bir pratik. Fakat biz sıra dışı, fantastik ve bilim kurgu temalarına ait kostümlerle poz verecek modellerimiz ile bir ilke adım atıyoruz.

cizim

Modellerimizin kostümlü olması, katılımcıların farklı kıyafetleri, kumaş, deri, metal gibi farklı malzemeleri çizerek veya boyayarak pratik yapabilmelerini sağlarken, bir yandan da gerçek bir figür çizmeyi öğrenmeleri için bir olanak sağlayacak. Farklı pozlarda, aynı kıyafetin nasıl göründüğünü, kumaşın hareketi değişirken, diğer materyallerin ışığı nasıl yakaladıklarını görüp anlayabilmek, bir sanatçının kendisini geliştirmesi için eşsiz bir fırsat.

Workshoplarımız 3 haftada bir düzenlenecek, böylece bir etkinliği kaçırdığınız takdirde, bir sonrakine gelme fırsatı yakalayabileceksiniz. Her etkinlikte, bazen tek, ama çoğunlukla iki modelimiz etkileşimli pozlar verecek ve her seferinde farklı kostümlerle karşımıza çıkacaklar. Etkinliğe profesyonel, amatör veya öğrenci, kendisini geliştirmek isteyen tüm sanatçıları davet ediyoruz. Etkinlik çerçevesinde, isteyen sanatçıların desenlerini geliştirmeleri için yardımda bulunup, etkinlik bitiminde de ortaya çıkan işlerin üzerinde yorumlar yapacağız.

Bu sıradışı workshopu düzenleyen bizler de uzun senelerdir çizimle uğraşan, kendi alanlarımızda profesyonel illüstratörleriz.

Yasemin Baran, 8 yıl Amerika’da yaşamış, Art Center College of Design’da İllüstrasyon bölümünden mezun olmuş bir illüstratördür. 5 yıldır profesyonel olarak çalışmakta ve yurt dışında birçok benzeri workshoplarda bulunmuş olduğundan, orada kazandığı deneyimini Türkiye’deki sanatçılarla paylaşmak için bu workshopu Oğuz Aral ile düzenlemeye girişmiştir. Kendisi şu anda bir yandan yüksek lisans yaparken, bir yandan da Işık Üniversite’sinde dijital illüstrasyon dersi vermektedir.

Oğuz Aral, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuş bir illüstratördür. 20 yıldır illüstratör olarak çalışmaktadır ve 10 yıllık grafik animasyon deneyimi bulunmaktadır. Eğitim kurumları, reklam ajansları, yayınevleri ve çeşitli yurtdışı müşterileri için grafik tasarımlar, dijital illüstrasyonlar, Flash animasyonlar, çocuk kitabı resimlemeleri, karakter tasarımları, oyun arayüz tasarımları, medikal resimlemeler ve storyboard çalışmaları bulunmaktadır. Kendisi halen Shutterstock, Istockphoto, Dreamstime, Fotolia ve 123RF gibi microstock firmaları ile anlaşmalı çalışmaktadır. Türkiye’de daha önce yapılmamış bir aktiviteyi gerçekleştirme arzusuyla, Yasemin ile birlikte bu workshopu organize etmiştir.

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Comikon Manga Fest Geliyor!!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.