Oyun Haberleri

Zynga, Torchlight’ın Geliştiricisi Echtra Games’i Satın Aldı

Zynga yepyeni bir satın alma haberiyle karşımıza çıktı. Torchlight serisinin geliştiricisi Echtra Games, artık Zynga’nın bir parçası.

İnternet tarayıcılarına ve sosyal medya platformlarına yaptıkları minik oyunlardan, büyük bütçeli yapımlara geçiş yapan Znyga, yeni bir oyun stüdyosunu satın aldı. 2020’nin yaz aylarında, ülkemizin en büyük mobil oyun şirketlerinden biri olan Peak‘i satın alan Znyga, bu sefer de başka bir devi bünyesine kattı.

Son olarak Torchlight III ile karşımıza çıkan Echtra Games ile el sıkışıldı. Satın almaya ilişkin el sıkışılan fiyat hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Ancak Zynga’nın, Peak Games’e ödediğine (1.8 milyar dolar) yakın bir anlaşma yapıldığı düşünülüyor. Konu hakkındaki detaylı bilgilere de habere ulaştığımız Business Wire sitesinden ulaşabilirsiniz.

Echtra Games, Zynga’nın altındaki NaturalMotion Studio ile ortak çalışmaya başlayacak. Henüz detayları bilinmeyen bir rol yapma oyunu geliştirileceği açıklandı. Bu isimsiz oyun çapraz platform desteği verecekmiş.

Farmville‘den nerelere değil mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.