Oyun Haberleri

Yepyeni Call of Cthulhu Oyunu Geliyor!

call-of-cthulhu-banner

H.P. Lovecraft’ın kült eseri Call of Cthulhu, resmi olarak bir kez daha bilgisayarlarımızı ziyaret etmeye hazırlanıyor ve bu defa daha iddialı.

H.P. Lovecraft’ı daha önce tecrübe edememiş olanlar için kısa bir özet geçelim, kendisi korku türünü olabilecek en karanlık şekilde resmeden yazarlardan birisidir ve hikayelerinde yaptığı tasvirleri kafanızın içinde resmedebilmek için bile oldukça kallavi bir hayalgücünüz olması gerekir. Kendisinin en sadık okuyucularının bile “Nyarlahotep acep neye benzer?” diye Google’a bakmışlığı vardır vaktiyle.

call-of-cthulhu-oyun1

Önceden de Call of Cthulhu oynamıştık!

Call of Cthulhu daha önce de oyun olarak karşımıza geldi elbette. 1999 yılında geliştirilmeye başlandıktan sonra defalarca ana karakteri değişen, birden fazla kez oyun motorunu değiştiren, nihayet 2005 yılında asla düzeltilemeyecek bugları ile piyasaya çıkan Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth her şeye rağmen beğenimizi kazanmayı başarmıştı. Bu oyunla alakalı bug’lar kadar önemli diğer problem ise, son üç nesil ekran kartımla da çalıştırabilmeyi başaramamış olmam. (Radeon HD4850,Radeon HD5850, GTX 760)

call-of-cthulhu-oyun2

Yeni oyunumuz ise daha önce Styx:Master of Shadows ile tanıdığımız Cyanide tarafından geliştiriliyor ve PC ile konsollar için 2017 yılında piyasaya sunulması planlanıyor. FPS türündeki Call of Cthulhu: DCotE’ın aksine oyunumuz keşif oyunu ve RPG türlerini birbiriyle harmanlamayı vaadediyor.

Oyunun yapım aşamasında olan web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazan: Kürşat Zaman

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.