Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Yeni Nintendo Switch Sürümü 2021 Yılında Gelecek

Yeni Nintendo Switch Sürümü 2021 Yılında Gelecek

Şu an için adı Nintendo Switch Pro olarak anılan yeni konsolun, 4K çözünürlük destekleyeceği ve 2021 yılında geleceği söyleniyor.

Nintendo, geçen yılın sonlarına doğru iki yeni Switch sürümünü oyunseverlerle buluşturmuştu. Switch Lite olarak bilinen, daha ufak ve Joy-Con aparatları çıkmayan sürümüyle; daha uzun süre batarya desteği sunan bir sürümünü piyasaya sunmuştu.

Bir süredir de yeni nesil konsollarla yarışta geride kalmamak için yeni bir modelle karşımıza çıkacağı konuşuluyordu. Konu hakkında Bloomberg’te yer alan habere göre Nintendo, Switch’in daha yüksek performanslı sürümünü pazara sunmaya hazırlanıyor.

2021 yılının ilk çeyreği içerisinde pazara sunulacak olan ve adı şu an için Nintendo Switch Pro olarak anılan sürüm, 4K çözünürlük desteği sunacak. Ancak diğer donanımsal özellikler hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Örneğin, konsolun içerisinde bulunan Nvidia Tegra X1 işlemci artık yaşını almaya başlayan bir teknoloji. Nintendo’nun bu mobil işlemci yerine yeni bir yongayla konsolunu yapması olası gözüküyor.

Nintendo Switch, Nisan-Temmuz ayları arasındaki pandemi süreci boyunca en çok satış yapan konsol olmuştu. Öte yandan oyun kütüphanesi diğer konsollara göre dar kalmıştı.

İlginizi Çekebilir  South Park: The Fractured But Whole Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Kendi içerisinde barındırdığı oyunları bu konsolun özelliğini daha da özel kılıyor ama yarışta biraz geride kaldığını da kabul etmek gerek. Yeni ve daha güçlü bir Switch, daha fazla oyuna ev sahipliği yapabilir.