Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali Başlıyor!

Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali Başlıyor!

E-Spor ve dijital oyun severleri iki gün sürecek bir organizasyonla bir araya getiren Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali, 10-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek.

10-11 Mart tarihlerinde Hilton İstanbul Convention&Exhibition Center‘da düzenlenecek etkinlik tüm dünyayı peşinden sürükleyen League of Legends, Player Unknown’s Battlegrounds gibi fenomen oyunları bir araya getirecek. Dijital oyun dünyasının bir parçası olan karakterler de katılımcılara eğlenceli iki gün yaşatacak.

E-oyun festivalinin, dijital medyanın zirvesindeki Hürriyet’in öncülüğünde ve Spor Arena platformunun ev sahipliğinde gerçekleşeceğini söyleyen Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Reklam Direktörü Zeynep Tandoğan, “Hurriyet.com.tr ayda ortalama 30 milyondan fazla ziyaretçi, 2 milyara yakın sayfa görüntülemesiyle dünya çapında da dijital medyanın liderleri arasında. Dijital dünyaya yaptığımız yatırımların nihai sonucu olan Spor Arena, kısa sürede büyük bir platforma dönüştü. Spor Arena bugün sadece futbol, basketbol, voleybol gibi sporları değil aynı zamanda dijital dünyanın takım sporları olarak kabul gören e-gaming konusunda da okuyucuyla buluşmaktadır. Geleneksel hale gelmesini planladığımız E-spor Oyun Festivali’yle her yıl sektörün hem tüketici hem de üreticilerini aynı platformda buluşturmak büyük bir heyecan” dedi.

İlginizi Çekebilir  The Elder Scrolls Online Imperial Edition Göz Kamaştırıyor!

Gençlik platformumuz Yapı Kredi Play’i, markanın ismine de yaraşacak şekilde, e-spor dünyasındaki kitlelerle buluşturmayı önemsiyoruz

Yapı Kredi Play’le sponsor oldukları festivalin genç nesille buluşmada önemli bir platform olduğunu söyleyen Yapı Kredi Marka Yönetimi Müdürü Didem Arslan ise, ‘’E- spor dijitalleşen dünyada genç kitlelere dokunmanın en etkili araçlarından bir haline dönüştü. Dünyada pazar büyüklüğü 1 milyar doların üzerinde olan ve 300 milyonluk bir kitleye ulaşan E-spor, Türkiye’de de giderek popülerleşiyor. Hatta futboldan sonra izlenirlikte ikinci sırada yerini alıyor. Şampiyonluk maçlarının izleyici sayısı 1 milyona kadar çıkıyor. Büyük final organizasyonlarına on binlerce kişi fiziksel olarak katılabiliyor. Ülkemizde telefon ve sosyal medya kanalı dahil 30 milyona yakın oyuncu bulunduğu belirtiliyor. Bu rakamlar kulağa iddialı geliyor. Ancak Çin ve Kore gibi ülkelerle kıyasladığımızda Türkiye’de daha gidilecek yolumuz olduğunu söyleyebiliriz. Bu denli büyüme potansiyeli olan bir ekosistemde gençleri odağına alan bir markanın bu pazara uzak kalması düşünülemezdi. Bu sebeple, gençlik platformumuz Yapı Kredi Play’i, markanın ismine de yaraşacak şekilde, E-spor dünyasındaki kitlelerle buluşturmayı önemsiyoruz. Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali ile ülkemizde bu alanla ilgilenen ya da merak eden herkesi bir araya getirmekten çok mutluyuz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  World of Darkness MMO İptal Oldu!

Festivalin En İyisi Olmak İçin Yarışacaklar

Festivalde ilk gün League of Legends oyuncuları ve takımları, oyunda yeteneklerini göstermek üzere ‘Sihirdarlar Vadisi’nin şampiyonu olmak için festivaldeki yerini alacak. İkinci gün ise Player Unknown’s Battlegrounds turnuvası sayesinde tam bir e-gaming şöleni yaşanacak. Turnuvaların yanı sıra festival boyunca oyun severler hayranı oldukları oyuncu ve fenomenlerle tanışma imkanı yakalayabilecek, en yeni oyunları ve oyun teknolojilerini deneyimleme şansı yakalayacak, ödüller kazanabilecek ve oyun topluluklarıyla bir araya gelme fırsatı yakalayacaklar.

Spor Arena jürisi ve katılımcıların oylarıyla “Teknosa Oyunun Büyükleri” de ödüllerine kavuşacak. Yapı Kredi Play, Teknosa, Migros, Coca-Cola, n11.com, ByNoGame, Burger King, Kahve Dünyası, MedyaNet, Flans Esport sponsorluğunda hayata geçen Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali’nin biletlerine Biletix’ten ulaşmak mümkün. Etkinlikle ilgili detaylar ise burada yer alıyor.