Oyun Haberleri

Warcraft Mobil Oyunu Ortaya Çıktı

Activision Blizzard, üç aylık kazanç raporunda bir Warcraft mobil oyunu planladıklarını ve 2022 yılı içerisinde sunmayı hedeflediklerini duyurdu.

Yapılan basın açıklamasında, “Blizzard, 2022’de Warcraft serisi için önemli ölçüde yeni içerik planlıyor, buna tamamen yeni mobil Warcraft içeriğini ilk kez oyunculara sunmak da dahil,” ifadelerine yer veriliyor. Basın bülteni, yeni oyun hakkında ne zaman daha fazlasının duyurulacağı hakkında ayrıntılara girmiyor.

Bu gelişme, tüketicilerin 2021’de Call of Duty Mobile’a bir milyar doların üzerinde harcama yaptığını ve Candy Crush’ın uygulama mağazası gelir tablolarında devam eden hakimiyetini ortaya çıkaran kazanç raporuyla tam olarak örtüşüyor.

Diğer taraftan, Activision Blizzard’ın bu yıl için Warcraft mobil oyununu planlaması ilginç. Şirket, Diablo mobil oyunu olan Diablo Immortal’ı 2018 yılında duyurmasından bu yana geliştirilmekte ve yine bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu mobil oyunun Diablo Immortal kadar kapsamlı olmaması ve dolayısıyla aynı miktarda geliştirme süresi gerektirmemesi de mümkün.

Kaynak: Screenrant, Technopat

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.