AYBABTUOyun Haberleri

Unreal Engine 5 Görücüye Çıktı!

Epic Games, yeni grafik motoru Unreal Engine 5’in gücünü açığa çıkardı. Görsel anlamda devasa bir sıçrama yaşayacağız gibi gözüküyor.

Epic Games’in Grafik Direktörü Brian Krais ve Sanat Yönetmeni Jerome Platteaux, oyunculuğu bir üst seviyeye taşıyacak grafik motoru Unreal Engine 5’i tanıttılar.

Yeni grafik motoru için hazırlanan teknoloji demosu PlayStation 5 üzerinde çalıştırıldı ve gerçek zamanlı olarak kaydedildi. UE 5’in en ilgi çekici yanı iki yeni özelliği. Lumen ve Nanite adı verilen özellikler ince detayları daha da zenginleştirecek.

Lumen, adından da çağrışım yapacağı gibi ışıklandırma konusuna değiniyor. Daha dinamik ve şekillerin hareketlerine göre daha hızlı tepki verebilecek gerçekçi bir aydınlatma ortamı sağlayacak. Nanite ise mikropoligon konusunda, tasarımcıya ince detaylar konusunda daha gerçekçi işler çıkartabilmesine yarayacak. En ufak detay bile en üst seviyede modellenebilecek.

UE 5’in, 2021 yılında geliştiricilere sunulması planlanıyor. Şu an hali hazırda bir UE 4 tasarımı yapıyorsanız da korkmanıza gerek yok. Yeni arayüz UE 4 altyapısının taşınmasına imkan tanıyacak.

Büyük firmaların elinde muazzam işler çıkartılacağına inandığım UE 5, ufak geliştiricilerin elinde de güzel işler çıkartabilir. PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının gücüyle beraber baş döndürücü grafiklere sahip oyunlarla karşılaşabiliriz.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için Krais ve Platteaux’un tanıtım videosuna da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Tom Hardy Sonunda Venom'a Dönüştü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu