Oyun Haberleri

Ubisoft, Google ve Apple’a Dava Açıyor

Ubisoft, Rainbow Six benzeri bir mobil oyunun Google Store ve App Store’da bulunması sebebiyle iki teknoloji devini dava ediyor.

Ubisoft’un en önemli markalarından biri olan Rainbow Six, yıllar içerisinde gördüğü güncellemeler ve eklentilerle beraber takipçilerini oyunun içinde tutmayı başardı. Ülkemizde de çok sevilen Rainbow Six’in bir benzerinin mobil olarak hazırlandığı ortaya çıkınca Ubisoft hemen devreye girdi.

Ortamın gerilmesine yol açan Rainbow Six kopyası Area F2’den bir ekran görüntüsü.

Ubisoft, konu hakkında Kotaku web sitesine gönderdiği açıklamada, dava hakkında konuşamayacaklarını ancak markanın kendi fikri mülkiyetini savunmak için bir girişimde olduklarını belirtmiş. Habere göre Çin merkezli Alibaba firmasına bağlı olan Enjoy.com tarafından geliştirilen Area F2’nin kaldırılması yolunda bir dava açılmış.

İlgili Makaleler

Öte yandan davanın neden Enjoy.com üzerine açılmadığını merak edebilirsiniz. Ancak Çin’deki telif yasalarına yönelik bir kanun olmadığı için bu tarz davaların görmezden gelinmesine olanak sağlıyor. Ubisoft, gerekli merciyle iletişime geçemeyeceğini anlayınca Google ve Apple’a oyunun mobil dükkanlarından kaldırılması yönünde bir dava açmış.

Süreç tabii nasıl ilerleyecek tam bir muamma. Oyunun görüntülerine, arayüzüne, seçilebilen sınıfların tipine baktığınızda birebir kopyalanmış olduğunu siz de göreceksiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.