Oyun Haberleri

Türk Yapımı Cubesc, Fantastik Bulmacalarla ve Rüyalarla Dolu Bir Oyun

Apple tarafından App Store’da tüm dünyada Öne Çıkanlar listesine giren Türk yapımı Cubesc oyununu denediniz mi? Ana karakterimiz Kira’yı birbirinden güzel, bulmacalarla dolu 50 farklı bölümde kontrol etmek ve onu rüya ve gerçeğin harmanlandığı bu dünyada sona ulaştırmak ister misiniz?

Cubesc Nedir?

Cubesc; Türk yapımı, labirent tarzı bulmacalara yeni bir anlayış katan, daha önce hiç yapılmamış özel bir dinamiğe sahip, karanlık gotik konseptlere sahip, 50 farklı bölümü olan, tek kullanıcılı bir bulmaca oyunudur. Kullanıcılar oyundaki ana karakter Kira’yı yönetirler. Karakter, kutuların oluşturduğu bir düzlemde hareket ederek bitiş noktasına ulaşmaya çalışır ve üzerinden geçtiği her kutu karakter üzerinden geçtikten sonra yok olur. Bu hem karakterin geri adım atamamasını sağlar hem de temel bulmaca dinamiğimizi oluşturur.

Kullanıcı karakteri bitiş noktasına götürürken bütün kutuların üzerinden geçerek arkasında yol bırakmadan ilerlemelidir. Eğer bölüm içerisinde her hangi bir kutu bırakmış olarak bitişe ulaşırsa o bölümü geçemez. Bununla birlikte farklı özelliklerde kutular da dinamikte yer etmektedir. Bu da bölümlerin tek düzeliğini kaldırır. Işınlanma, köprü yaratan kutu, yeni alan yaratan kutu, belli bir alanı yok eden kutu, karakteri donduran kutu, belli bir süre içinde kendi kendine yok olan kutuları barındırmaktadır. Oyun bu yapısıyla tamamen özgün olup daha önce hiç yapılmamış bir dinamiğe sahiptir. Yani tamamen orjinal bir oyun fikridir.

Oyunun görsel yapısında karanlık ve gotik konsept kullanılmış olup bu minimalist bir yapıda şekillendirilmiştir. Oyun arayüzünde hiç buton kullanılmamıştır. Bununla birlikte puzzle yapısından dolayı oyun oynanışı dahi kullanıcının çözümüne bırakılmış ve her hangi bir tutorial eklenmemiştir. Oyunun tamamen sade ve sanatsal olmasına çabalanmış ve bu özgün dinamiği en iyi şekilde aktarılmaya çalışılmıştır.

Cubesc’in Özellikleri

Yalnız ve korkmuş bir şekilde kabuslarınızla yüzleştiğinizi hayal edin.

Kira ve ayıcığı kendilerini böyle bir durumun içinde bulur ve karşılaştıkları bulmacaları çözerek bir çıkış yolu ararlar. Kira’ya kendi dünyasını keşfetmesinde ve bu çıkmazdan kurtulmasında rehberlik edin. Gizli yolları keşfedin ve Kira’nın zekasıyla karanlığı alt edin.

Yanıltıcı ve dinamik olarak değişen güzel seviyelerin tadını çıkartın, Kira ve dünyasının bulmacalarla etkileşiminin keyfini sürün.

Cubesc, minimalist 3D tasarımlardan ve görsellerden oluşan fantastik bir atmosferde size eşsiz bir bulmaca deneyimi sunar.

Kira’nın yolculuğuna uyarlanmış eşsiz melodi ve müzikler

Özellikler:

  • 50 birbirinden farklı ve zor bölüm
  • Karanlık ve gotik konsept
  • Güzelce tasarlanmış minimal bulmaca oyunu
  • Saatlerce eğlence
  • iOS için özel
  • Baş döndürücü grafikler
  • Bir güçlükle karşılaştığınızda kendinize bir kaçış yolu değil, bir çıkış yolu arayın.

Mucize, enerjinizi korkularınıza değil rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar.

Gerçekten değerli bir şeye ulaşmanın kestirme bir yolu yoktur.

Biz uyuyunca rüyalar uyanırlar.

Rüya gerçekle olan bir çelişkidir.

Gerçek yalnızca bir illüzyondur, ama bitmek bilmeyen bir illüzyon.

Oyunu hemen buradan iOS işletim sistemli mobil cihazınıza indirebilirsiniz. İyi oyunlar!

İlginizi Çekebilir  Erdinç İyikul, Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu