Oyun Haberleri

Türk Yapımı Beat The Game Desteklerinizi Bekliyor

beat-the-game-banner

Yerli bağımsız oyunlar cephesinden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Radarıma takılan son yapım ise Beat The Game oldu. Yerli olmasından ziyade harika animasyon ve grafik tarzı ile dikkatimi çekti kendisi. Zira yapımın yerli bir proje olduğunu Greenlight açıklamasını okurken fark ettim. Gelin biraz oyundan bahsedelim.

Beat The Game özünde bir point & click macera oyunu. Amacımız oyunun dünyasına gizlenmiş olan ses parçalarını bulmak ve bu ses parçalarını 8 kanallı mikserimizde bir araya getirip yeni kombinasyonlar yaratmak. Bulduğumuz parçalar ile oyunun hikayesini ilerletmek mümkün olacak. Hikaye hakkında şu an için daha fazla detaya maalesef sahip değiliz.

Oyunun asıl vurucu kısmı ise animasyon kalitesi ve grafik tarzı. Tanıtım videosunu ağzım açık izledim. Büyük bütçeli animasyon stüdyoları ile yarışabilecek bir animasyon kalitesine sahip oyun. Salvador Dali’nin tablolarından esinlenmiş sürrealist grafik tarzı ise oldukça hoş duruyor.

beat-the-game-gorsel

Biraz da ekipten, o değerli insanlardan bahsedelim. Oyunu yapan stüdyo olan Worm Animation 2013 yılında Cemre Özkurt tarafından kurulmuş. Bünyesinde daha önce Activision Blizzard, EA, Telltale Games gibi çok önemli firmalarda da çalışmış insanlar bulunmakta. Oyunun yaratıcısı olan Cemre Özkurt’un aslında üç boyutlu karakter tasarımcısı olmasının, bu kalitenin ortaya çıkmasında elbette etkisi büyük.

Gelelim asıl meselemize. Beat The Game şuan Greenlight’ta sizlerin oylarını beklemekte. İlgili bağlantıdan sayfayı ziyaret edebilir, eğer beğenirseniz de oyunuzu kullanabilirsiniz.

Yazar: Tahir Özdemir

İlginizi Çekebilir  Mass Effect Tema Parkı İle Galaksiyi Bir Kez Daha Gezin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu