Oyun Haberleri

Torment: Tides of Numenera Çıktı!

Planescape: Torment’in ruhani takipçisi olan Torment: Tides of Numenera oyununu uzunca bir zaman bekledik ve oyun sonunda çıktı.

Monte Cook Games tarafından masaüstü FRP diyarı olarak tasarlanan Numenera evreninde geçen oyun, RPG klasiği Planescape: Torment oyununun halefi olarak gösteriliyor.

İlgili Makaleler

Numenera, çok uzak bir gelecekte fantastik varlıkların olduğu ancak gelişmiş teknolojinin de bulunduğu The Ninth World (Dokuzuncu Dünya) adı verilen diyarları bize sunan bir sistem. 

inXile Entertainment tarafından piyasaya sürülen oyun, Kickstarter’da 900.000$ hedefle kampanya başlatmış ve 30 günün sonunda 4 milyon doların üzerinde para toplamayı başarmıştı.

Yazar kadrosunda Planescape: Torment, Fallout 2, Neverwinter Nights 2 gibi oyunların senaristi Chris Avellone, Kral Katili Güncesi kitap serisinin yazarı Patrick Rothfuss, Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyununun yazarı Brian Mitsoda var. Oyunun konusu şöyle;

Yörüngeden düşen bir göktaşından doğdun. Bir zamanlar, bin yıllar boyunca ölümü kandırmayı başaran Değişen Tanrı tarafından ele geçirmiş olduğu bir bedende ama yeni bir zihinle hayata gelmişsin. Hayatta kalırsan, Dokuzuncu Dünya’ya yapacağın yolculuk daha ilginçleşecek ve daha ölümcül hale gelecek.

Sana yardım edecek veya sana zarar verebilecek ilginç yol arkadaşlarının eşliğinde bir yandan Sorrow adı verilen kadim ve durdurulamaz bir yaratıktan kaçmak bir yandan da varlığını tanımlayan şu soruya cevap vermeye çalışacaksın: Bir hayatın ne önemi var?

Daha önce Planescape: Torment oyununda da zihinlerimize kazınan şu sorunun cevabını arıyorduk: Bir adamın doğasını ne değiştirebilir?

Oyun 28 Şubat 2017 itibarıyla çıktı. Eve kapanmaya hazır olun! Oyunla ilgili detaylı bilgiye oyunun resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Oyunu Steam veya GOG üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Lord of the Rings: Gollum Oyunundan İlk Kısa Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.