Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » THQ Nordic, Yeni Oyunu Biomutant’ı Duyurdu!

THQ Nordic, Yeni Oyunu Biomutant’ı Duyurdu!

Gamescom 2017’nin en ilgi çekici başlıklarından biri de Biomutant oldu. THQ Nordic, yeni oyunuyla rol yapma unsurlarını ve kıyamet sonrası konseptini birleştiriyor.

THQ’nun iflasının ardından birçok önemli markasını bünyesine katan Avusturyalı Nordic firması, ilk büyük çaplı oyununu Gamescom 2017’de tanıttı.

Biomutant, kendi tanıtımıyla bir “Kıyamet sonrası kung fu fablı“. Oyunda sert bakışlı bir rakunu canlandıracağız. Hikaye, insanlaşmış hayvanların, yani fabl, fink attığı Yeni Dünya adı verilen kurgu bir dünyada geçiyor. Yaşam Ağacı olarak bilinen kutsal bölgenin bir çeşit hastalık sebebiyle yavaş yavaş çürümesini öğrenen karakterimiz, birbirlerine çekinceyle bakan farklı hayvan kabilelerini bir araya getirmeye çalışacak. Eğer bunu yapamazsa Yeni Dünya’nın da sonu gelecek.

Oyuncular, Biomutant’ta birçok rol yapma ögesini bir arada bulabilecek. Ana karakteri çeşitli evrimlerle farklı güçlerle donatabileceğiz. Ayrıca teknolojik ekipmanla robotik kol ya da vücut parçaları eklenebilecek. Biomutant, oyunculara telekinezi ve havada süzülme gibi psişik güçler de sunacak.

Biomutant, her oyuncu tipine göre farklı dövüş mekanikleri de sunmuş. İsterseniz devasa kılıcınızla yakın mesafe dövüşlere girebilecek, dilerseniz de ateşli silahlar ile uzaktan savaşabileceksiniz. Yok ben ikisini de sevmem derseniz kung fu konusunda uzmanlaşma şansınız da mevcut.

İlginizi Çekebilir  Fallout 4'ün Sanat Kitabından Sayfalar Yayınlandı

Açık dünya konseptine dayalı Biomutant’ı, Experiment 101 firması geliştiriyor. Bu firmanın kurucusu daha önce Avalanche Studios’da Just Case ve Mad Max oyunlarını geliştiren Stefan Ljungqvist (Soyadı sesli olarak okumayı deneyin, çok zor). Yani Biomutant’ta açık dünya konusunda sıkıntı çekmeyeceğiz. Oyuncular dünyayı keşfetmek için robotlar, hava balonları ve su araçları kullanabilecek. Dövüş olduğu kadar Yeni Dünya’nın her köşesini gezebileceğiz.

Biomutant’ın henüz resmi bir çıkış tarihi yok ama 2018 yılı içerisinde bizlerle buluşacağı belirtiliyor. Tüm platformlar için hazırlanan Biomutant, bu yıl için beklediğim oyunlar arasına girmeyi başardı. Yapı itibariyle bana, pek beğendiğim masaüstü rol yapma sistemi Gamma World’ü anımsattı.

Şöyle aşağıya bıraktığım fragmanla da biraz keyfiniz yerine gelsin.