Oyun Haberleri

The Stanley Parable: Ultra Deluxe 27 Nisan’da Gelecek

The Stanley Parable: Ultra Deluxe, orijinal oyunun sahip olduğu içeriğin en az iki katına sahip olacak. Bu kez Stanley’nin yapabileceği yepyeni seçimleri deneyeceğiz. Dolayısıyla oyuna birçok yeni son da gelecek.

The Stanley Parable 2013’te çıktığında hayli ses getirmişti. Yürüyüş simülasyonu türündeki komedi oyunu hikaye anlatımıyla öne çıkıyordu. Çünkü oyunun hikayesi oyuncunun fourth wall (dördüncü duvar)‘ı kırması üzerinden değişiyordu. Ana karakterin neler yaptığını anlatan hikaye anlatıcısına nasıl tepki verdiğimize göre birçok farklı sona ulaşabiliyorduk.

Steam üzerinde 36 bin oyuncunun %92’si oyuna olumlu yorum yapmıştı. Üstelik bu bağımsız oyun, diğer oyunlara göre hayli garip kaçan bir hikayeye ve basit grafiklere sahipti.

İlgili Makaleler

The Stanley Parable: Ultra Deluxe ile oyunun yeni içeriklere kavuşacağı yıllardır gündemdeydi. Fakat oyunun çıkış tarihi sürekli ertelendi. Oyunun geliştiricileri bu gecikmeye kendi tarzlarında bir video paylaşarak tepki gösterdiler. “Acaba öyle bir oyun olmayabilir mi?” diye sorgulamamızı sağladılar.

O eğlenceli videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Artık sözlerini nihayet tutacaklar. Bu kez yeniden hayal edilmiş versiyonun 27 Nisan‘da çıkacağı kesin.

Ultra Deluxe sürümün asıl amacı birkaç küçük değişiklikle macerayı diğer platformlara taşımaktı. Ancak geçtiğimiz yıllar içinde ekledikleri küçük değişikler yeni yeni fikirler doğurmuş. Bu yeni fikirler de onları çok heyecanlandırmış ve yeniden ilham vermiş. Derken içerik ekledikçe eklemişler. Kendilerini durdurmak için bir sebep de görmemişler. Sonuç olarak da yeni oyun, orijinalinin sahip olduğunun iki katı kadar bir içeriğe kavuşmuş. Yani aslında neredeyse Stanley Parable 2 yazmışlar diyebiliriz.

The Stanley Parable sürprizlerle dolu bir oyun olduğu üzere oyuncuların hiç beklemeyecekleri içerikler yerleştirmeye çalıştık.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Ultra Deluxe PC’de yalnızca Steam üzerinden satışa çıkacak. Onu beklerken oyunun yazarı ve yaratıcısı Davey Wreden‘ın diğer oyunu The Beginner’s Guide‘a bakabilirsiniz. The Stanley Parable’ı sevdiyseniz ondan da keyif alabilirsiniz. Fakat aynı vuruculuğu beklememeniz konusunda da uyaralım.

Stanley was so bad at following directions; it’s incredible he wasn’t fired years ago.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Darkness MMO'dan Görüntüler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.