Oyun Haberleri

The Lamplighters League – 1930’larda Geçen Fantastik Bir Strateji Oyunu Geliyor

BattleTech ve Shadowrun‘ın arkasındaki Harebrained Schemes, en yeni strateji oyunlarını duyurdu: The Lamplighters League.

Tam ismi aslında The Lamplighters League And The Tower At the End Of The World ancak ilk kısmını söylemek daha kolay olacak hepimiz için sanırım. Oyun, 1930’ların alternatif bir tarihsel sürecinde geçiyor ve bize şu mesajı veriyor; “en iyinin en iyisi öldü… yani en kötünün en iyisine ihtiyacınız olacak.

Oyun PC’de, yeni nesil Xbox’larda ve Game Pass’te bu yıl içinde çıkacak.

Harebrained’in diğer oyunları gibi, The Lamplighters League oyununda da beklenen vuruş yüzdeleri ve hareket ızgaralarının eşlik ettiği sıra tabanlı taktiksel savaşlar olacak. Bu kez ayrıca konumu keşfetmek, başıboş muhafızları tespit etmek ve en uygun konuma geçmek için bir savaştan önce gerçek zamanlı bir sızma aşamasına gireceğiz. İlk oyun fragmanı, karakterlerin farklı yetenekleri olduğunu da bizlere gösterdi.

YouTube player

The Lamplighters League’in beni en çok heyecanlandıran yanı, 1930’lardaki alternatif tarih ortamı. Taktiksel sıra tabanlı strateji oyunlarını çok seven birisi olarak alternatif tarihle birleşen bu oyun kesinlikle beni yakalamayı başardı.

Dünyayı ele geçirmeye çalışan Banished Court adlı zalim tarikata karşı savaşacağız. Muhtemelen oyunda yer alacak Nazi benzeri bir örgüt. En iyi kahramanların hepsi öldü ve gitti, geriye sadece gönülsüz haydutlardan oluşan bir ayak takımı grubu kaldı. Dünyayı dolaşan bir dizi görevde yeni kanun kaçaklarını, dışlanmışları ve yabancıları işe alabileceksiniz. Gerçekten, onların macerası bir kendini koruma macerasıdır; dünya barışı sadece ek bir yan etkidir.

The Lamplighters League oyun game

Oyun yönetmeni Christopher Rogers şunları söylüyor;

The Lamplighters League yeni bir dünyada geçtiği için bize aynı anda oynanışı destekleyen anlatı ve anlatıyı destekleyen oynanış yaratma konusunda yaratıcı özgürlük sağlıyor.

The Lamplighters League And The Tower At The End Of The World ya da kısaca The Lamplighters League, bu yılın sonlarında Steam, Epic Games Store ve The Microsoft Store‘da satışa sunulacak. Aynı gün Game Pass’te de başlayacak. Oyunun uzun ismi, bu oyunun yeni devam oyunları ile devam edebileceğinin sinyallerini de veriyor aslında.

Heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.