Oyun Haberleri

Tartarus Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

TARTARUS’un yaklaşan çıkış tarihini açıklandı ve ekip, bunu kutlamak için bir çıkış videosu yayınladı! Tartarus çok yakında geliyor!

Cooper, uzay maden gemisi TARTARUS’ta aşçıdır ve ne olduğuna dair hiçbir fikri olmadan gemi mutfağının zemininde uyanır. Geminin güvenlik protokolü harekete geçerek kapıları kitlemiş ve TARTARUS’u uçan bir hapishaneye çevirmiştir. Sirenler ötmekte ve acil durum lambaları yanmaktadır. Güç sistemleri çalışmaz hale gelen gemi ise yörüngesinden çıkarak çekim kuvvetinden ötürü Neptün’e doğru sürüklenmektedir.

Cooper yalnızca geminin mühendisi Andrews ile iletişime geçebiliyor. Andrews’ın kilitli kalmasıyla birlikte, TARTARUS gemisi ve tayfasını kurtarma işi, bilgisayar terminalleri hakkında hiçbir eğitimi olmayan Cooper’a kalır. Bilgisayar sistemlerindeki yönlendirmelere ek olarak, Cooper gaz borularından çıkan alevler ve gemi motorlarının kırılma noktasının ötesine kadar zorlanması gibi mekanik problemlerle de karşı karşıya geliyor.

Acaba Cooper -sadece Andrews’ın sesli yardımıyla- sistemi tekrar çalışır hale getirip TARTARUS’u kurtarabilecek mi? Yoksa bütün ekip, evlerinden 2,7 milyar mil uzaklıktaki uzayın karanlığında kayıp mı olacak?

TARTARUS kaynağını ikonik bilimkurgu filmlerinden alan birinci şahıs bir keşif oyunudur. Gemi sistemini deşifre edebilmek için oyuncular gerçekçi komut sistemini kullanmak zorundadır. Oyundaki bulmacaların, kalem kağıtla çözülen eski klasik bulmaca sistemini anımsatıyor.

Tartarus, canavarları öldürdüğünüz ya da genetiği değiştirilmiş süper askerlerin dalgalarını temizlediğiniz bir oyun değil. Bu sefer tek düşman, aklınız olacak!

Zorlu ve benzersiz bulmacalar TARTARUS‘un mekaniğinin özünü oluşturuyor. TARTARUS gemiyi hacklemeniz için öğrenmeniz gereken gerçekçi bir kodlama sistemi kullanıyor. Programlama bilgisine ihtiyaç olmadan, her oyuncu gemiyi biraz mantığını kullanarak hackleyebilir.

Özel oyun mekanikleri, retro-fütüristik tarzıyla ve komut satırı terminal sistemiyle TARTARUS farklı bir oyun deneyimi yaşatacak.

Abyss Gameworks tarafından hazırlanan TARTARUS oyunu 21 Kasım Perşembe 2017’de, saat 19:00 (PT)’de PC platformu için Steam üzerinden satışa çıkacak.

Oyun hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ve Steam sayfasını ziyaret edebilirisiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hearthstone: Rise of Shadows Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.