Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Tabletop Simulator İle Masaüstü Oyun Keyfine Doyun!

Tabletop Simulator İle Masaüstü Oyun Keyfine Doyun!

tabletop-simulator-banner

Masaüstü kutu oyunları ile yakından ilgileniyorsanız ve bunları online platform üzerinden uzaktaki arkadaşlarınızla da gerçekleştirmek istiyorsanız Tabletop Simulator aradığınız şey olabilir.

Masaüstü oyun kültürü, dışarıdan bakıldığında garipsense de, içinde olunca bitmeyecek bir eğlenceye girişmiş oluyorsunuz. Satranç, okey, kızma birader, tavla bizim kültürümüzün bir parçası; ancak bunların masaüstü oyun olduğunu unutmamak gerekiyor.

Masaüstü oyun oynamak için genelde 1 masaya, oyun içeriğine ve en az 2 kişiye ihtiyaç duyuluyor. Ancak bazı zamanlarda bunlardan en önemlisi yani insan faktörü eksik kalabiliyor. Tabletop Simulator, KickStarter’da kazandığı dev bütçe ile kendisini Steam Erken Erişim seçeneğine atmayı başardı.tabletop-simulator-gorsel-1

15 farklı oyun modu içerisinde yüzlerce oyun çeşidi barındıran Tabletop Simulator, Steam desteği sayesinde oyuncuların karşısına çıkmayı başardı. Kazandığı bütçe sayesinde oyuna karakter kağıdı, çokyüzlü zarlar ve fantastik yaratık minyatürleri gibi RPG öğeleri de ekleyen Tabletop Simulator şimdiden en çok satan oyunlar listesine girmeyi başardı.

Bu oyunu diğer sanal masaüstü oyun türlerinden ayıran bir özellik, tüm saha ile etkileşime giriyor olmanız. Her bir çip, pul, taş, zar, oyun tablası oyuncunun istediği doğrultusunda gerçek fizik kurallarına göre hareket edebiliyor. Örneğin, arkadaşınızla satranç oynuyorsunuz, hamleleriniz sayılı ama rakibiniz sizi bir şekilde alt etmeyi başarıyor. Gerçek oyun masasında olsanız, masaya vurmak isteyebilir hatta onu devirebilirdiniz. Tabletop Simulator ile bunu yapabilme imkanınız var.

İlginizi Çekebilir  Kayra Keri Küpçü, ENnie Jürisinde Hat-Trick Yapmaya Hazırlanıyor! Siz de Destek Olun.

Oyun 8 kişiye kadar destek veriyor. 8 kişinin aynı oyunda, tüm masa üzerindeki eşyaları çekiştirip fırlattıkları bir kaos ortamı bile oldukça neşeli gözüküyor. Şimdilik Tabletop Simulator içerisinde Tavla, İskambil kartları, Satranç, Dama, Çin daması, Domino, Go, Mahjong, Kızma birader, Poker, Reversi, RPG Eşyaları ve Solitaire gibi oyunlar bulunuyor. Bunların yanı sıra Sandbox modu, yığınla zar ve figür mevcut. Ayrıca oyunun en güzel detaylarından biri kendi oyunlarınızı oluşturabiliyor olmanız. Oyuna yükleyeceğiniz görseller ve rahat alışılabilir arayüzü ile arkadaşlarınız için yeni oyunlar tasarlayabilirsiniz. Steam Workshop desteği sayesinde kendi modlarınızı diğer kullanıcılarla paylaşabilir ya da yeni oyunları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Özellikle FRP oyunları için oldukça güzel eklentiler var. Yer döşemesi, duvar ve sütunlar ile kendi zindanlarınızı yaratabilirsiniz ve zindanlarınıza çeşitli yaratıklar koyabilirsiniz. Hatta oyun içerisinde yer alan FRP zarlarını kullanarak tüm oyunu bu masada oynayabilirsiniz.

Tabletop Simulator, henüz Erken Erişim seçeneğinde olduğu için özel fırsatlarla oyunculara sunuluyor. Tam sürüme geçmeden önce birçok yeni oyun modunun da ekleneceği açıklandı. Eğer siz de bu oyuna sahip olmak isterseniz Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Total War: Arena Kapalı Betası Çok Yakında Başlıyor