Oyun Haberleri

Steam Mağazası Yenilendi

Biz oyuncuların vazgeçilmezleri arasında yer alan Steam platformu, kendisini baştan aşağıya yeniledi. Yapılan güncelleme ile mağaza, daha kullanışlı hale getirildi.

İster oyun satın almak, ister arkadaşlarımız ile iletişim kurmak için kullandığımız Steam platformu; 7 Kasım gecesi itibariyle yenilendi.

Günümüze kadar birçok güncelleme ile kendisini yenileyen platform, 2014 yılı içerisinde The Discovery isimli güncelleme ile mağaza sayfasında yaptığı yenilikler ile gündeme gelirken; daha sonraki güncellemeler ile kendisini geliştirmeye devam etti.

steam-resim

Ara güncellemelerin ardından geçen iki yılın ardından ise The Discovery 2.0 kullanıma sunuldu.

Daha sade ve daha kullanışlı

The Discovery 2.0 güncellemesi ile Steam platformunun mağaza kategorisinde önemli değişikliklere gidildi. Önceki sürümlerine göre daha sade bir tasarıma giden ekip, ortaya çıkan karmaşayı bir nebze olsa da yok etmeyi başardı.

Yenilenen sayfaya göz attığımız zaman, önceden sağ tarafta yer alan; tavsiyeler, keşif kuyrukları, kategorilere göre göz at gibi seçenekler düzenli bir hale getirilerek artık sol tarafa alındı.

steam-yeni-discovery-2

Üst tarafta yer alan mağaza, oyunlar, yazılım sekmesinde ise görsel olarak değişikliğe gidildiğini görmekteyiz. Eski haline göre daha sert modellenen sekme, daha kullanışlı bir hale getirildi.

Bunların dışında ise; öne çıkan yapımlar, yeni çıkan yapımlar ve önerilen yapımlar gibi kategorize edilen yapımlar; görsel olarak daha fazla ön plana çıkartılmayı başarıyor.

Yeni görünümüne kısa sürede alıştığımız The Discovery 2.0 güncellemesini sevdiğimizi söyleyebiliriz. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: ShiftDelete.Net

İlginizi Çekebilir  Ubisoft'tan E3 Kıyağı! 3 Oyun 12 Haziran'a Kadar Ücretsiz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu