Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Steam Machine’in Çıkış Tarihi Açıklandı

Steam Machine’in Çıkış Tarihi Açıklandı

steam-machines-banner

Valve, 2013 yılının sonlarına doğru Steam Machine isimli konsolunu tanıtmıştı. 2014 yılının başında, 300 kişiye Steam Machine’in ilk prototipleri verildi ve beta testi başladı. Sonrasında ise pek ses çıkmadı.

Valve sessizliğini bozdu ve Steam Machine için çıkış tarihi açıkladı.

Oturma odası PC’si olarak tanımlanan Steam Machine, kendi Steam hesabınızda bulunan oyunları oynamakla kalmayıp bu oyunları başka cihazlarla paylaşmanıza da imkan verecek.

steam-machine

Valve’in yaptığı açıklamaya göre konsol, 2015 Kasım ayında piyasada olacak. Steam Machine ile birlikte her birisi 50$ değerinde olan Steam Controller ve Steam Link isimli aygıt da verilecek. Steam Link ilk kez görücüye çıktı. Bu aygıt, Steam Machine ile oynadığınız oyunları 1080p ve 60Hz kalitesinde başka makinelerde yayınlamanızı sağlayacak.

Steam Link
Steam Link

Yapılan basın açıklamasında Steam Machine’in en üst performanslı konsollarla aynı fiyatta olacağı söylendi. Tam bir fiyat belirtilmese de 350-400 dolar civarında bir satış fiyatı olması bekleniyor. Bununla birlikte konsolun, PS4 ve Xbox One konsollarından daha güçlü bir cihaz olacağı da belirtildi. Aralarında Alienware’in de olduğu pek çok PC üreticisi, Steam Machine cihazlarını üretiyor.

İlginizi Çekebilir  Pillars of Eternity II: Deadfire'ın İlk Ek Paketi Beast of Winter Ağustos Ayında Geliyor

Ülkemizde de satışı olacak mı bilemiyoruz ama Kasım ayına kadar beklememiz gerekiyor.

Bir güzel haber de oyun üreticilerine geldi. Valve, kendi geliştirdiği Source oyun motorunun yenisi Source 2‘yi, geliştiricilere ücretsiz olarak sunacak. Bakarsınız yakında Half-Life 3 de duyurulur.