Oyun Haberleri

Starcraft Universe ile Online Starcraft Deneyimi

starcraft-universe-banner

Blizzard’ın efsanevi bilimkurgu strateji serisi Starcraft II’nin devam oyunları merakla beklenirken fan yapım MMO modundan yeni haberler geldi. Bağımsız olarak başlanan ve sonrasında arkasına Blizzard desteğini alan StarCraft Universe: Chronicles of Fate‘in ilk detaylı oyun içi görüntüleri paylaşıldı.

Starcraft serisine kendisini adamış gönüllü insanlar tarafından oluşturulan proje için oldukça uğraşılmışa benziyor. Oyun her ne kadar World of Warcraft gibi bir oynanabilirliğe sahip olmasa da şimdiden birçok oyuncu tarafından merak ediliyor.

starcraft-universe-characterHikaye StarCraft II: Wings of Liberty’de bulunan In Utter Darkness görevinden 11 yıl sonrasını konu alıyor. Mod içerisinde oyunculara 8 farklı sınıf sunuluyor. Ayrıca her karakter için özel kişiselleştirme ayarları bulunuyor. Oyuna özel hazırlanan grafik motoru iddialı değil ama insanı Starcraft havasına sokmaya yetiyor.

Arkasında Blizzard desteği bulunan Starcraft Universe, Battle.net üzerinden oynanabilecek. Oyun için özel seslendirme sanatçılarıyla da çalışılmış. Bunlardan biri de Diablo serisinde Deckard Cain’i seslendiren Michael Gough.

StarCraft Universe, açık dünya konseptine dayanan bir MMO. Ancak şimdilik Single Player görevlere odaklanmış. Oyunun yapımcıları ilerleyen süreçte 5-10 oyuncuyla girilebilen alanlar ve raidler hazırlayabileceklerini söylüyorlar.

Blizzard’ın uzun soluklu World of Warcraft’ın ardından ne gibi bir MMO’ya adım atacağı merakla bekleniyor. Fan yapımı bu modun ardından ihtimaller Diablo üzerine yoğunlaşıyor.

Oyun için Starcraft II videolarıyla hazırlanmış fragmana da buradan göz atabilirsiniz.

 

Starcraft hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Oy Verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.