Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Star Wars: Squadrons Tanıtıldı

Star Wars: Squadrons Tanıtıldı

Electronic Arts’ın yeni Star Wars oyunu Squadrons tanıtıldı. Yeni oyunda hem İmparatorluk hem de Cumhuriyet gemilerini kontrol edebileceğiz.

Geçen hafta içerisinde yanlışlık sızdırılan ve hızlıca tanıtımı yapılacağı duyurulan Star Wars: Squadrons ortaya çıktı. Electronic Arts’ın düzenlediği kısa online etkinlikte, oyun için bir tanıtım fragmanının yanı sıra oyun içi bilgiler paylaşıldı. Ancak oynanışa dair bir görüntü verilmedi.

Star Wars’un en sevilen özelliklerinden biri olan Star Fighter yani uzay savaşlarını konu edinecek Squadrons, birincil kamera açısıyla oynanabilen bir aksiyon oyunu olacak. VR desteğinin de sağlanacağı belirtilen Squadrons’da, İmparatorluk ve Yeni Cumhuriyet’in ikonik uzay gemilerini uçurabileceğiz.

İkinci Death Star’ın yok edildiği Endor Savaşı’ndan sonra geçecek olan oyunda iki tarafın hikayesine ayrı ayrı bakacağız. Oyuncular, Yeni Cumhuriyet’ten Vanguard Squadron ya da İmparatorluk güçlerinin Titan Squadron ekibinden bir pilot seçip özelleştirilebilir uzay gemileriyle savaşa dahil olacaklar.

Oyuna özel bir ana hikaye olduğu gibi çok oyunculu destek de vereceği belirtilen Star Wars: Squadrons, 2 Ekim 2020 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek. Ayrıca çapraz platform desteği verileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Galaxy's Edge ile Star Wars Evrenini Yaşayabileceğiz

Star Wars: Squadrons için ön siparişler açıldı bile. Steam üzerinden oyunu 279,99 ₺ etiket fiyatıyla sipariş edebilirsiniz.