Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Star Wars Battlefront II Fragmanı ve Detayları Yayınlandı

Star Wars Battlefront II Fragmanı ve Detayları Yayınlandı

Star Wars, dijital platformda da yepyeni hikayeler sunmaya devam ediyor. 17 Kasım’da piyasaya çıkacak olan Star Wars Battlefront II‘nin geçtiğimiz günlerde sızdırılan fragmanı bu sefer resmen yayınlandı. Üstelik oyunun hikayesi de yayınlandı.

Oyunda tek kişilik harika bir hikaye sunulacak ve bu hikaye Death Star II’nin patlamasından sonra İmparatorluk’un intikamı zamanında geçiyor. Endor’da Death Star II’nin patladığını görerek tüm Asiler’i yokedeceğine söz veren bir İmparatorluk askeri olan Iden Versio karakterini oynayacağız.

Oyuncular, daha önce alışkın olmadıkları bir role bürünecekler: Asi Birliği’nin kökünü kurutma!

Iden Versio Kimdir?

Harika bir multiplayer oyunu dışında oyuncular yepyeni ve ana seriyle bağlantılı bir hikayeyle daha tanışmış olacaklar. Inferno Squad isimli özel bir birliği lideri olan Iden Versio, oyun için yaratılmış olan Vardos isimli bir gezegende dünyaya gelmiş. İmparatorluk kontrolünde olan gezegende Iden, tamamen İmparatorluk düşünceleri kafasına empoze edilerek büyütülmüş. Iden Versio’nun ekibi; kara savaşları, uçma, casusluk, sabotaj gibi hemen hemen her konuda uzman bir ekip. Death Star II’nin yokoluşunu gördükten sonra yanına aldığı droid arkadaşı ile bir yolculuğa çıkan Iden Versio, bizleri de Return of the Jedi ve The Force Awakens filmleri arasındaki bir zamana taşıyor.

Inferno Squad

Oyunda sadece Iden Versio ile oynamayacağız. Hikayenin ana kahramanı o olsa da Luke Skywalker ve Kylo Ren gibi Star Wars evreninin tanınmış karakterleri ile de tek kişilik macerayı oynayabileceğiz.

Oyunda Neler Olacak?

Star Wars Battlefront II, önceki oyundaki gibi yine muhteşem bir multiplayer deneyimi sunacak. Multiplayer kısmında Star Wars evreninin her zamanına gideceğiz. Orijinal Seri, İlk Üçleme, Klon Savaşları ve yeni çekilen Son Üçleme zamanlarının hepsini multiplayerda görebileceğiz.

Bununla birlikte oyunda göreceğimiz karakterlerden bazıları da Darth Maul, Yoda, Kylo Ren, Rey, Luke Skywalker. Daha fazlası da oyunda yer alacak diyorlar.

Ayrıca oyunda pek çok araç da olacak.

Oyunu ön sipariş verenlere özel The Last Jedi eklentilerinin de oyunda yer alacağı belirtildi. 

İşte Star Wars Battlefront II fragmanı:

Star Wars Battlefront II, 17 Kasım’da raflarda yerini alacak.