Oyun Haberleri

Spiritfarer Yeni Definelere, Tariflere ve Bir de Karaktere Kavuştu

Spritfarer 31 Ağustos’ta aldığı güncelleme paketi ile kayığımıza Beverly adında bir baykuş misafir ediyor. Buna ilaveten oyunda artık radyo, arşiv odası, yeni yemek tarifleri ve Buck‘ın define haritalarını içeren yağmacı görevleri de var.

Spiritfarer, öldükten sonra Charon‘un kayığıyla ruhlar dünyasına gitmeye hazırlanan Stella ve sevimli kedisi Daffodil‘in hikayesi. Charon bu ikilinin sevdikleri diğer ruhların huzura kavuştuğunu görmeden huzura kavuşamayacaklarını anlıyor. Bu yüzden bir süreliğine kayığını Stella’ya devrediyor. Böylece kayığımızla ada ada gezip ruhları topluyoruz. Her birinin anılarını dinleyip son dileklerini yerine getiriyoruz. Böylece ruhlar dünyasına hep birlikte, ölümlülerin dünyasında pişmanlıklar ve keşkeler bırakmadan geçip gitmeye çalışıyoruz. Yer yer duygusal, yer yer komik olan bu maceramızda artık Beverly de aramızda!

YouTube player

Spiritfarer Hakkında

Spiritfarer eğlenceli bir oyun. Bize verilen kayık başta küçük olsa da oyunda ilerledikçe ve yeni ruhlarla tanıştıkça kayığımızı büyütebiliyoruz. Hatta sonda öyle bir hal alıyor ki kayığımızda koyunlar, inekler, mutfak, domatesimizi yetiştirebileceğimiz bahçemiz, buğdayımızı ekebileceğimiz tarlamız, herkesin kendine ait bir alanı ve hatta odun kesimhanesi bile oluyor. Oyunun haritası başta tamamen sislerle kaplı ve keşfedilmeyi bekliyor. Neredeyse her adada da bizi toplayabileceğimiz malzemeler, tanışabileceğimiz karakterler ve komik görevler karşılıyor. Oyun muhteşem bir hikayeye sahip olmayabilir ancak eğlenceli ve komik yanları kesinlikle var.

Bazı karakterler FRP sevenleri güldürecek özelliklere sahip. Örneğin, Buck karakterinin huzura kavuşması için gereken şey arkadaşlarına oynattığı FRP oyununun sonunu getirmek. Ona ayırdığımız oda ise figürler ve çizgi romanlarla dolu.

Spiritfarer – Adada akşam yemeği

Beverly Güncellemesi

Bu güncellemenin değerini oyunu daha önceden oynamamış kimseler pek anlayamayacaklar. Fakat oyunda çok fazla iyileştirme yapılmış.

Artık inşa edebileceğimiz bir arşiv odamız olacak. Burada eski belgeleri inceleyerek bize açabilecekleri sırların peşine düşebileceğiz. Buck’ın yeni yağmacı defineleri görevlerine çıkarak hazine kovalayabileceğiz. Lounge’da oturup radyodan müzik dinleyebileceğiz. Bunun yanı sıra nasıl pişirileceğini keşfetmemiz gereken 7 farklı acılı yemek de oyuna eklenmiş. Hatta ve hatta Stanley bizim için daha fazla resim çizmiş.

Stanley

Oyuna hayatımızı kolaylaştıracak mekanikler de eklemişler. Artık arka arkaya seyahat etmek istediğimiz lokasyonları sıraya koyabiliyoruz. Çok büyük rahatlık! Alex’in otobüs durağı müziğini de istersek kapatabiliyoruz. Ayrıca güvenli yolculuk seçeneğini seçerek güzergah hattımızda olan bölgelerde durmak zorunda kalmadan yola devam edebiliyoruz. Son olarak da Elena’ya kendimizi kanıtlamamız gereken fiziksel egzersiz ve dayanıklılık görevlerinde yardım alabiliyoruz.

Farklı güzellikler de eklenmiş oyuna. Mesela sandalyede oturmak artık binaları saklayarak gökyüzünü izlememize olanak sağlıyor. Eski dostlarımızla daha fazla konuşabileceğiz de. Zira var olan karakterler için yeni diyaloglar da yazılmış.

Sarılmak ister misiniz?

Spiritfarer – Güneş batarken balık tutma keyfi

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.