Oyun Haberleri

Sims Hayranlarına Müjde: Sims 5 Ücretsiz Olacak

Sims 5, ücretsiz olarak oyuncularla buluşacak. EA tarafından yapılan açıklamalara göre, Project Rene kod adlı Sims 5 oyununun ücretsiz yayınlanabileceği söylendi. Electronic Arts, Sims oyununun geliştirme aşamasının arka planıyla ilgili bir blog yazısında şunu açıkladı:

Bu “Project Rene” hazır ve oyunculara tamamen açık olduğunda, bir abonelik, temel oyun satın alma veya enerji mekaniği olmadan ona katılabileceğiniz, oynayabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz anlamına geliyor. Arkadaşlarınızı davet etmeniz veya arkadaşlarınıza katılmanız ve yeni özellikleri, hikayeleri ve zorlukları deneyimlemeniz için oyun oynamanın son derece kolay olmasını istiyoruz.

The Sims 4 temel oyun olarak yayınlandığında oyuncular hayal kırıklığı yaşamıştı. Bu oyunculardan biride bendim. Temel oyun hiçbir gereksinimi karşılamıyordu. Genel olarak bakıldığında oyunun çok fazla eksiği vardı. Bu eksikler hala ek paketler ile kapatılmaya çalışılıyor. Sims 5‘te bunun biraz daha düzelebileceğine inanıyorum. Oyun hakkındaki gelişmeleri aktif olarak takip etmekteyim. Oyundan ilk görüntüler oldukça iç açıcı diyebilirim.

PROJECT RENE YANİ SİMS 5

EA blog yazısının devamında Sims 4 ve Sims 5 oyunlarının beraber ilerleyeceğinden bahsediyor. Bundan anladığım kadarıyla Sims 4 oyununa ek paketler gelmeye devam edecek. Açıklamanın devamı şu şekilde:

İkisini de aynı anda desteklemeye devam edeceğiz ve daha heyecan verici oyunlar getirmeyi planlayacağız. Öngörülebilir gelecekte The Sims 4 topluluğuna içerik sunacağız.

Önceki Sims oyunlarını incelediğimde Sims 4‘ün ciddi anlamda çok fazla eksiğinin olduğunu kabul ediyorum. Bu nedenle ek paketler gelmesini normal karşılıyorum fakat Sims 5 geldiğinde ve daha iyi bir oynanış sunduğunda insanların Sims 4’e devam edeceğini sanmıyorum.

Ea açıklamalarının devamında Project Rene hakkında, Sims 4 içerisinde hazır olarak elde ettiğimiz şeylerin olmayacağını söylüyor. Zamanla Project Rene‘e yeni deneyimler eklemeyi planlıyorlarmış, kısaca ek paket getireceklerini söylüyorlar. Tabii bu hiç şaşırtıcı değil.

EA TARAFINDAN YAYINLANAN PROJE GÖRÜNTÜLERİ

Project Rene için, normalde Sims 4 oyununda ek paket olarak yer alan “Seasons” yani mevsim paketinin temel oyunda yer alacağı belirtilmiş. Açıklamanın devamında ise kış sporu örneği verilerek bunun bir ek paket olarak sunulabileceği söyleniyor. Tabii ek paketler olabilir. Umarım bunu Sims 4‘te olduğu gibi saçma bir ticari politikaya çevirmezler.

🔸 Sims 4 Para Hilesi: Eğlenceli mi Yoksa Hile mi? – FRPNET

Sims 5 Hakkında Düşüncelerim

Project Rene ilk oynanış videosunu aldığımızda çok şaşırmıştım. Sims 4‘te mobilyaları ve evimizi detaylı şekilde düzenleme gibi bir şansımız yoktu. Fakat Project Rene videosunda görüldüğü üzere bunu artık yapabiliyoruz. Sims 3 ve diğer eski nesil Sims oyunlarında bu özellik mevcuttu. Yeniden geldiği için mutluyum. Oyundan diğer bir duyuru da online olacağı yönündeydi. Bunun nasıl bir deneyim kazandıracağına emin değilim ancak arkadaşlarımla beraber bir ev tasarlamak keyifli olabilir. Simlerin soğuk tepkilerinin daha insansı tepkilerle değişeceğini düşünüyorum. Bir umut eski Sims oyunlarındaki hikaye belki devam ettirilir. Bunun dışında “Açık dünya” deneyiminin yeniden gelmesini çok isterim. Umarım bu göz ardı edilmez. Ek paketler konusunda abartılmayacağını umut ediyorum. Tabii bu söylediğime ben bile inanmıyorum. Yine de yeni oyun hakkında iyi düşüncelerim var. Gelişmeler güzel bir oyunun yolda olduğunu düşünmemi sağlıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.