Oyun Haberleri

Sid Meier, Yeni Oyunu Starships’i Duyurdu

starships-banner

Popüler oyunlardan Civilization’ın tasarımcısı Sid Meier, yeni oyunuyla uzaya açılıyor.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Civilization: Beyond Earth’ün ardından, Meier’in sahibi olduğu Firaxis’in Starships adını taşıyan yeni bir bilimkurgu strateji oyunu üstünde çalıştığı açıklandı.

Beyond Earth insanların koloniler kurmak için Dünya’yı terk etmesi üstüne odaklanırken, Starships’te olaylar daha uzak bir gelecekte geçiyor. Oyunda bir yıldızgemisi filosunu kontrol edeceğiz. Bu filo ile birlikte yıldızlar arasında gezerek görevler yapacağız, bir yandan da gezegenleri koruyup gezegenlerarası bir federasyon oluşmasına ön ayak olacağız.

Gamespot’a konuşan Meier, Starships’te “Uzay gemileri yapıp farklı gezegenleri kolonileştiridikten sonra ne olacak?” sorusunun yanıtını aradıklarını belirtti. Dünya’da kalanların akıbetlerini göstermeye çalışacaklarını söyleyen Meier; uzay gemisi tasarımına, yıldızlar arası bir maceraya, diplomasiye ve keşfe odaklanan bir deneyim sunmayı amaçladığını sözlerine ekledi.

Ortaya çıkan ilk ekran görüntülerine bakıldığında deneyimin Civilization serisi ile FTL: Faster Than Light oyununun harmanına benzediği görülüyor. Oyun için yayınlanan ilk fragmandaysa aksiyondan ziyade hikayenin oluşumuna ve sanat konseptine odaklanılıyor.

YouTube player

Oyundan yayınlanan çizimler ve görüntüler:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Terminator, Yardım İçin İnsanları Korkuttu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.