Oyun Haberleri

SCP Temalı Taktiksel Contain Oyununun İlk Geliştirici Bildirimi Geldi

Bir buçuk yıldır SinginGiant tarafından geliştirilmekte olan Contain, Türkiye‘deki ilk SCP (Special Containment Procedures) detayları içeren Taktik FPS oyunu olarak piyasaya çıkacak.

Contain‘in tüm aydınlatmaları ve assetleri Unreal Engine 5 oyun motoruna geçirilmesiyle beraber, tamamen yenilendi. SinginGiant ekibindeki 3D artistlerin yoğun çalışması sonucunda birçok asset de tekrar elden geçirilmeye devam ediyor. FPS oyunlarında özellikle vuruş hissiyatının çok önemli olduğunun bilincinde olan ekip, bu konuda çok hassas davrandığını belirtiyor.

Geliştirici ekibin başında olan Sonat Samir şu açıklamayı yaptı: “SinginGiant’da çalışan herkes taktik FPS oyunlarını çok seven ve uzun zamandır bu tip oyunları oynayan geliştiricilerden oluşuyor. Ekibimiz özellikle silahlar konusunda uzman 3D artistlere sahip. Sadece animasyon değil silahlara takılan aparatlar, ses ve efektler konusunda da oldukça seçici davranıyoruz. Oyuncunun silahını istediği gibi özelleştirebilmesini ve bunları kullanırken hissetmesini istiyorum.”

Contain hikayesi görevlerle ilerlemeye devam edecek. Birden fazla düşman tipini kontrol altına almanız, durdurmanız veya yok etmeniz gerekirken, bir yandan da doğaüstü anomalilerle karşılaşmaya başlayacaksınız. Görevler sırasında karşılaşacağınız bazı paranormal olaylar ise rastgele çalışmaya devam edecek.

Contain, Steam’in yanı sıra Güney Kore’de özel olarak Smilegate firmasının Stove platformunda, Erken Erişim olarak piyasaya sürülecek.

Erken Erişim çıkışında yer alacak silahların listesi ise şöyle:

  • Birincil Silahlar: (Erken Erişim’in başında)
    • AR15, M4, MP5, FN FAL, Kriss Vector, SIG MCX Spear, SIG MPX SBR, SIG MCX Virtus, AK203, UMP45, SpringfieldPDW, MK18, AKM, MP7, G36, Scar-H, G3A3, M14.
  • İkincil Silahlar: (Erken Erişim’in başında)
    • Glock 19 Gen4, 1911, Beretta m9, FN Five Seven, 2011 JW, HK USP.

Contain hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız oyunun Discord sunucusuna katılabilir veya Steam sayfası ve Contain‘in sosyal medya hesaplarına göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.