Oyun Haberleri

Road 96: Mile 0 Duyuruldu, 4 Nisan’da Çıkıyor

Distopyanın pençesindeki Petria topraklarından kaçmaya çalışan gençleri oynadığımız, şaşırtıcı şekilde ilgi çekici bir bağımsız oyun olan Road 96, Mile 0 adlı öncül oyunuyla bizi yolculuğun başlangıcına götürecek.

Road 96, basit bir bağımsız oyun gibi görünen unutulmaz bir maceraydı. President Tyrak’ın yönetimindeki Petria topraklarından kaçmaya çalışan bir grup genci oynuyorduk bu oyunda. Ve ne zaman yola çıksak rastgele bir sırayla NPC’lerle karşılaşıp onların kararlarını etkileme şansı buluyorduk. Böylece Petria’nın kaderini değiştirebiliyorduk. Bu rastgelelik ve kararlarımızın etkileyiciliği de oyunu hayli renklendiriyordu. Zira oyunu her baştan başlattığımızda farklı bir senaryo oynama şansı ve farklı siyasi kararları deneme şansı buluyorduk. Kısacası, hikaye anlatımı açısından doyurucu bir oyundu Road 96. Ama buna rağmen keşke daha fazla olsa da oynasak diyorduk.

Oyunun geliştirien DigixArt da bu dileğimizi gerçekleştirdi ve Road 96: Mile 0 ile bize sürpriz yaptı. Aşağıdan fragmanını izleyebilirsiniz:

YouTube player

İlk oyunda tanıştığımız, kilit öneme sahip karakterlerden Zoe’nin hikayesini oynayacağız burada. Zoe, o gün Duvar’da neler yaşandığını gördü. Ve doğru bildiği gerçeklerden artık şüphe ediyor. Bu da onu delirtiyor. Düşüncelerini Kaito ile paylaştığında Kaito ona bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini söylüyor. Böylece Zoe’nin tüm rahatlığını ve ayrıcalıklarını nasıl ve neden terk ettiğini direkt görme şansı buluyoruz.

Mile 0’da ilk oyundan göreceğimiz tek karakter Zoe olmayacak. Sonya‘yı da yine haber kanallarında sıklıkla göreceğimizi biliyoruz. Bu arada Kaito da Lost in Harmony‘dekiyle aynı karakter.

Ayrıca Mile 0, Road 96’nın oynanışını da değiştiriyor. Bu kez yalnızca hikaye ağırlıklı bir macera oynamıyoruz. Oynanışa ritimsel elementler de dahil olacak. Fragmanda kaykaylı sahneler göze çarpsa da Road 96’da da motorsiklet sürme ayrıcalığını yakalamış oyuncular için bu tam anlamıyla bir yenilik sayılmaz.

Kısacası, Road 96: Mile 0 bizi çok heyecanlandırdı. Oyun 4 Nisan’da çıkacak. Steam sayfasını buradan inceleyebilirsiniz. Orijinal oyun da ayın sonuna kadar %65 indirimle 25 TL. Üstelik XBox PC Game Pass’e de dahil. Bence oynamadıysanız kaçırmamanız gerekiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.