Oyun Haberleri

Riot Games, Wargaming’in Sidney Stüdyosunu Bünyesine Kattı

Riot Games, çevrimiçi oyunların geliştirilmesini hızlandırmak için Wargaming‘in Sidney stüdyosunu bünyesine kattı. Stüdyo bundan böyle Riot Sidney olarak adlandırılacak ve çalışmalar ekibin mevcut ofisinden sürdürülecek.

Canlı hizmet oyunları ve ağ teknolojisindeki uzmanlığıyla bilinen stüdyo, Riot’a geçmeden önce Wargaming‘in ürünlerinde yenilikçi özellikler geliştirmesine destek oluyordu.

Riot Games

Riot Games, Wargaming’in Sidney stüdyosunu bünyesine kattı. Adı Riot Sidney olarak değişecek stüdyo, dünya çapında pek çok popüler oyuna sahip. Şirket ayrıca, yeni nesil oyun geliştirme araçlarıyla sunucuları ve birtakım AR-GE projelerinin yanı sıra yeni oyun özellikleri, eklentileri ve konsol portları için de prototipler üretmede dünyanın önde gelen geliştirme stüdyoları arasında yer alıyor.

Riot Sidney, alanındaki dev uzmanlığıyla Riot’un teknoloji ekiplerinin yanı sıra League of Legends ve VALORANT‘ın da geliştirilmesine katkı sağlayacak. Sektöre yıllarını vermiş Geliştirme Stüdyoları Lideri Molly Mason-Boule‘nin altında çalışacak stüdyo, Riot’un Geliştirme Stüdyoları’nda yapılan çalışmalarda kilit rol oynayacak. Molly’nin liderliğinde küresel oyun geliştirmeye yönelik yaklaşımını genişleten Riot, zamanla Avustralya’daki oyun sektörünü büyütmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda benzer fırsatları değerlendirerek sektörün deneyimli stüdyolarındaki uzman isimleri bünyesine katmaya devam etmeyi hedefliyor.

World of Tanks

Avustralya’daki en büyük oyun geliştirme stüdyolarından biri olan stüdyo, daha önce hem konsollarda hem de bilgisayarda çıkan World of Tanks, World of Warships ve daha birçok oyun üzerinde çalıştı. Stüdyonun 2012’de Wargaming’e katılmasında ödüllü teknolojileri Bigworld Technology’nin büyük katkısı oldu. Stüdyo, Wargaming’e katılmadan önce Bigworld Technology 30’dan fazla MMO ile çevrimiçi oyuna güç sağlıyordu. Üstelik Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki tek bir MMO sunucunda Aynı Anda En Çok Çevrimiçi Oyuncu rekorunun da sahibiydi. Wargaming, Bigworld Technology’nin sahibi olmaya ve onu ürünlerinde kullanmaya devam edecek.

Riot’un stüdyoyu bünyesine katması, Bigworld Technology’nin Wargaming‘e katılmasından ve stüdyonun dünyanın en popüler oyunlarından birkaçını üretmesinden 10 yıl sonra gerçekleşti. 25 yılı aşkın bir oyun deneyimine sahip Avustralyalı stüdyo, bölgedeki ve sektördeki en yenilikçi ekiplerden biri olduğunu ispatladı. Stüdyonun geliştirme ekibinin tamamı Riot Sidney’e katılırken mevcut yayıncılık ekibi Wargaming’le çalışmaya devam edecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.