Oyun Haberleri

Quantic Dream’in Yeni Oyunu Detroit: Become Human Duyuruldu!

detroit-become-human-banner

Quantic Dream‘in yeni oyunu Detroit: Become Human‘ın ilk videosu ve detayları ortaya çıktı. Bizi de bir heyecan bastı!

Playstation 3 ve bu güzel konsola sahip olan arkadaşlar sağ olsun beni Heavy Rain ile tanıştırmışlardı. Yapımcı ekip Quantic Dream’in eski oyunlarını incelerken, yaşamın detaylarını ne kadar güzel anlattıklarını gördüm. Hikaye anlatıcılığı konusunda her seferinde bir baş yapıt çıkarıyorlardı.

Heavy Rain, Indigo Prophecy, Beyond Two Souls derken bu ufak çaplı oyun firması, kendine has bir takipçi kitlesi belirledi. Sanatsal çizgiye sahip oyunlarıyla, başka kitlelerden de yeni insanları kendilerine çekmeyi başardılar. Sanıyorum bu kitleyi Detroit: Become Human ile daha da genişletecekler.

detroit-become-human-gorsel

Hatırlarsanız 2012 E3 Fuarı sırasında Quantic Dream, Kara başlığı ile bir video yayınlamıştı. Videonun içeriğinde kendinin farkına varan bir robotun laboratuvardan kaçış hikayesini görüyorduk. Kara’nın sadece bir grafik motoru tanıtım videosu olduğu söylenmişti. Ama Quantic Dream’den her şey beklenir. Kara, kanlı canlı(!) bir biçimde karşımıza çıkacak.

Paris’te düzenlenen Sony Oyun Fuarı sırasında firmanın yeni oyunu Detroit: Become Human’a ilişkin ilk video ortaya çıktı. 2012 yılında tanıtımını yaptıkları Kara isimli videonun kahramanı bu videoda da karşımızda duruyor. Hikaye tahmin edebileceğiniz üzere yapay zekasının üzerine çıkıp, farkındalığa ulaşan Android Kara üzerine odaklanacak. Artık Android City olarak anılan Detroit şehrinde geçecek oyunun çıkış tarihine dair bir bilgi yok. Sadece PlayStation 4 platformu için hazırlanacağı aşikar.

Şimdilik sizleri izledikten sonra daha fazlasını öğrenmek isteyeceğiniz Detroit: Become Human tanıtım fragmanıyla baş başa bırakalım.

İlginizi Çekebilir  Mass Effect Andromeda'nın Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu