Oyun Haberleri

Prince of Persia Bu Yıl İçerisinde Çıkabilir

Yeniden yapım olarak karşımıza çıkacak olan Ubisoft imzalı Prince of Persia, bir web sitesinde satışa konulunca çıkış tarihi de aşağı yukarı belli olmuş oldu.

İlki 1989 yılında yayınlanan ve ülkemizde de “Pijamalı Çocuk” adıyla bilinen Prince of Persia, bir dönemler oyun pazarında fırtınalar estiriyordu. 2003 yılındaki The Sands of Time ve onu takiben çıkan Warrior Within bolca övgü ve ödüle boğulmuştu.

Ancak serinin kendini tekrara düşmesi ve çıkan oyunların ilk iki oyun kadar başarılı olmaması sebebiyle Prince of Persia projesi de rafa kaldırılmıştı. Zaten yeni oyunun geliştirilme sürecinde ortaya çıkan fikirlerle Ubisoft, Assassin’s Creed serisini ortaya çıkartmıştı. Yani Prince of Persia ile de işleri bir noktada bitmişti.

Bir süredir Ubisoft’un yeni Prince of Persia oyunu hakkında bir duyuru bekleniyordu. Yeniden başlayacak serinin yeni bir hikaye mi anlatacağı yoksa The Sands of Time’ın elden geçirilmiş hali mi olacağı konuşuluyordu. Ubisoft, AC serisinde büyük bir değişiklik yaparak AC: Origins ile seriye yeni bir soluk getirmişti. Belki de Prince of Persia’ya da yapmak istedikleri budur.

https://twitter.com/KenXyro/status/1296101070649712640

Neyse, haberin konusuna dönersek. Ken Xyro isimli bir kullanıcı, Guatemala merkezli Max sitesi üzerinde Prince of Persia’nın satışa konulduğunu fark etmiş. PS4 ve Nintendo Switch sürümleri bulunan oyunun çıkış tarihi olarak da Kasım 2020 tarihi iliştirilmiş.

Tabii bu haberin hızlıca yayılmasının ardından oyunun satışı listeleme üzerinden kaldırıldı. Başlıkta dikkati çeken detaysa Remake yazması. Yani elden geçirilmiş bir sürüm. Yeni şu anki nesil için elden geçirilmiş bir Prince of Persia oynayacağız. Önceki yorumlamamın cevabı da buraya çıkıyor.

Bu yıl sonunda yeni nesil konsolların da piyasaya sürüleceği düşünüldüğünde, Prince of Persia’nın Remake sürümünün yakın tarihlerde pazara sunulmasını beklemek doğru bir düşünce olacaktır. Şimdi gözler Ubisoft tarafından yapılacak duyuruda. Eylül ayı içerisinde yapılması planlanan yeni Ubisoft Forward etkinliğinde beklenen duyuruyu görebiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.