Oyun Haberleri

PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı!

Sony’nin yeni nesil oyuncu konsolu PlayStation 5‘in kontrolcüsünün isminin DualSense olduğu açıklandı ve de tasarımı ortaya çıktı!

Şu aralar Sony’nin yeni nesil oyuncu konsolu PlayStation 5 hakkında yeni bilgilere aç olan oyuncular olarak, ne gibi yeni bilgilere ulaşabiliriz diye düşünürken konsolun kontrolcüsünün neye benzediği ortaya çıktı.

Yeni kontrolcü DualShock 5 yerine DualSense ismiyle duyuruldu. Bundaki en büyük sebeplerden biri de kontrolcünün yeni özellikleri. Tasarımsal açıdan daha kavisli ve minimalist bir görünüşe sahip olan DualSense, oyunlarda daha hassas bir oynanabilirlik sunacak. DualSense cihazında titreşim seviyesinin Playstation 4’e oranla daha yüksek seviyede olduğu belirtilirken L2 ve R2 tuşlarının ise tuşa basma şiddetine göre oyunlarda farklı kombinasyonlar gerçekleştirmeye olanak sağladığı velirildi.

Tasarımdan yola çıkarak yeni PlayStation’ın da nasıl görüneceği konusunda bazı fikirler ortaya çıktı. Sony, genellikle siyah ve mat renkler tercih eden firma. DualSense gösteriyor ki PlayStation 5’in tasarımında beyaz rengi ya da tonlarını ağırlıklı olarak görebiliriz.

Ayrıca PlayStation 5’in ülkemizde 8.000 – 9.000 bin TL bandında piyasaya sürüleceğine yönelik de kuvvetli söylentiler var. Son olarak PS4 Pro‘nun fiyatındaki zamlardan kaynaklı ve de Avrupa tarafından gelen sızıntılardan dolayı bu bantta olacağı düşünülmekte.

İlginizi Çekebilir  Death Stranding'in PC Sürümü Kesinleşti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu