Oyun Haberleri

PlayStation 5, Haziran Ayında Tanıtılabilir

Çok sağlam bir söylentiye göre PlayStation 5 tanıtımı ve yeni nesil konsolda yer alacak oyunların tanıtımları, önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşecek bir etkinlikle tanıtılabilir.

Söylentinin kaynağı VentureBeat yazarlarından Jeff Grubb. Eğer oyun pazarını yakından takip ediyorsanız, bu ismi duymuş olmanız kuvvetle muhtemel. Çünkü kendisi sık sık firmaların iç kaynaklarından sızıntılar elde edip, güçlü söylentilerle karşımıza çıkan bir kişi.

Grubb’un uzunca hazırladığı habere göre Sony, önümüzdeki ay, yani Haziran ayı içerisinde yeni nesil konsolu PlayStation 5 üzerindeki tüm gizemleri ortadan kaldıracak. Yani hem konsolun kendisini göreceğiz, hem de konsolla beraber gelecek yeni oyunlara ilk bakış atacağız.

Ancak kendisi şunu da ekliyor. Tanıtımı yapılan oyunların çoğunluğu Sony’nin dış firmalardan sipariş verdiği oyunlar olacak. Yani kendi çatısı altında, ki buna artık PlayStation Studios deniliyor, bulunan firma ve oyunlardan bilgi çıkmayabilir. God of War, Spider-Man ya da Bloodborne tanıtımları gelmeyebilirmiş.

Öte yandan ben tanıtım içerisinde, 2018’in en başarılı oyunlarından biri olduğunu düşündüğüm Spider-Man’in devamı hakkında ilk görüntüler ortaya çıkabilir. Insomniac Games imzalı Spider-Man, Sony’nin ilk PS5 prototiplerinde, özel SSD testlerinde gösterilen demolarda tercih ediliyordu. Oyunun tanıtımını yapmak için daha iyi bir fırsat olamaz herhalde.

Tanıtım için net bir tarih yok fakat Haziran ayının ilk yarısı içerisinde bilgilerin paylaşılacağı belirtiliyor. Mayıs ayının bitmesine şunun şurasında ne kaldı ki zaten. Az daha dişimizi sıkarsak, PlayStation 5’in de neye benzediğini görebileceğiz.

İlginizi Çekebilir  Turkcell'in Oyun Projesi Gamecell Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu