Oyun Haberleri

Pinball Klasik RPG Öğeleriyle Birleşirse: Rollers of the Realm

rollers-of-the-realm-banner

Rollers of the Realm özünde Pinball oyunu olsa da, atmosferi, karakterleri ve oynanış biçimiyle tam bir RPG oyunu! İşte önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek Rollers of the Realm oyununun detayları:

Pinball, fantastik orta-çağ ve büyü ögeleriyle birlikte Rollers of the Realm ismini alıyor. Oyunu Phantom Compass isimli firma geliştiriyor. Yayıncılığını ise Atlus yapacak. Pinball oyunlarındaki basit mekanikler, RPG ögeleriyle birleşecek. Yani ganimet toplayabilecek, mana çarpanları ile daha fazla hasar verebilecek ve bunları yaparken bir hikayeyi takip edeceksiniz.rollers-of-the-realm

Rollers of the Realm’in en enteresan tarafı sadece bir topu değil, karakterleri yönlendirecek olmamız. Şu an demo sürümünde 3 tane sınıf var: Knight, Rogue ve Healer. Örneğin, Rogue sınıfı arkadan saldırdığı düşmanlara ekstradan hasar verebilecek. Knight ise yavaş ilerlemesine karşın engelleri yıkıp geçebilecek. Oyun tamamlandığında 10 farklı sınıf olması planlanıyor.

Oyunun haritalarının da RPG ögeleri içereceği belirtiliyor. Kaleler, kasabalar, ormanlık araziler, pazar alanları Rollers of the Realm’e renk katacak. Oyuncu paletler aracılığıyla haritada yolunu bulacak. Bu paletlerin de kendilerine ait bir can barı bulunacak. Can sıfırlandığında palet kullanılmaz hale gelecek.

rollers-of-the-realm-3Yukarıda da bahsettiğimiz gibi işin özünde bu bir RPG oyunu olacak. Bu yüzden toplayacağını paralar ile yeni özellikler açıp, karakterleri güçlendirebileceksiniz. Özellikle Rogue sınıfının para çalma özelliği şimdiden ilgimi çekmeyi başardı. Bu para ile grubunuzu güç katacak silahlar da alabileceksiniz. Healer sınıfı ile ölen topları diriltme imkanınız olacak.

Atlus’un açıklamasına göre RotR tek düze bir oyun olmayacak. Seslendirmeler ve müzikler eklenerek farklı bir hava yakalanmaya çalışılacak. Öte yandan oynama süresinin kısa olacağı belirtiliyor. Yaklaşık 6 bölüm olacağı açıklandı.

Yıllardır Pinball tabanlı bir oyunla karşılaşmamıştık. Sanıyorum en son bir atari salonunda oynamıştım. Rollers of the Realm ile bu piyasaya güzel bir dönüş yapabiliriz. Oyun PS4, Vita ve PC kullanıcıları için yıl sonunda piyasaya sunulacak.

İlginizi Çekebilir  2013 Sonbahar Döneminin En Çok Satan FRP, Kart ve Kutu Oyunları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu