Oyun Haberleri

Oyun Oynayarak En Çok Para Kazanan Youtube Yayıncıları

youtube-oyun-yayin

Uzun süredir Youtube’da video yayınlayan kişiler bir internet fenomenine dönüştü. Oyun dünyası artık o yayıncılarla yatıp kalkıyor, oyuncular gözlerini o yayınlardan ayırmıyor.

Her gencin hayali gibi duran “hem oyun oynayıp hem para kazanma” olayını gerçeğe dönüştüren bu yayıncılar gerçekten hayatımız boyunca bir arada göremeyeceğimiz paralar kazanıyorlar.

En uygun fiyat garantisiyle Youtube kanalınız için Youtube abone ve izlenme arayışınız varsa SadeceOn sizlere güvenli ödeme sistemi ile bu hizmetleri sunmaktadır. Abonelerinizi aktif ve Türk olarak ya da bot olarak satın alabilir, kitlenizi büyütebilirsiniz. Videolarınızın izlenme sayılarını arttırabilir, beğeni ya da yorum yaptırabilirsiniz. Ya da satılık Youtube kanalı alarak hazır bir kitleye sahip olabilirsiniz. SadeceOn’daki bu fırsatları kaçırmayın!

İşte Youtube yayıncılarının kazançları!

10. EvanTubeHD

EvanTubeHD

Siz dokuz yaşında ne yapıyordunuz? “elde salça ekmek dolanıyoduk ağğbi” ya da “sokakta saklambaç oynuyorduk” dediğinizi duyar gibiyim. Evan 9 yaşında oyuncak kutu açılışları yapıyor ve oyunlar oynuyor. Aldığı oyuncağı açarken videosunu çekip “laf olsun” diye Youtube’a yükleyen babası sayesinde ünlü olan Evan’ın yıllık geliri 3,2 milyon dolar.

9. KSI

ksi-youtube

Özellikle Fifa’nın illallah ettiren modu “Ultimate Team” oynaması ile ünlenen KSI, esprileri ve komik karakteriyle alıp yürümüş. Will Smith’ten hallice kardeşimizin yıllık geliri 3,4 milyon dolar.

8. ihascupquake

ihascupquake

Saçlarını her hafta boyadığı değişik renklerle öne çıkan Tiffany Michelle Herrera‘nın farklı tarzda bi kaç kanalı bulunmakta. Genellikle Minecraft oynayan ve komik dublajlar yapan Tiffany’nin yıllık kazancı 3.9 milyon dolar.

7. JuegaGerman

JuegaGerman

Pek çok farklı oyun oynayıp yayınlamakta olan German Aranis‘in özellikle Flappy Bird ve Minecraft videoları efsane. 7 milyon takipçisi bulunan German’ın Youtube üzerinden kazandığı miktar 5,4 milyon dolar.

6. VanossGaming

VanossGaming

Evan Fong‘un tek yaptığı şey GTA oynamak ve bu işi para için yapmadığı aşikar. Bir kaç arkadaşıyla toplanıp eğlenerek tabiri caizse bir kamyon parayı sırtlayan Evan en çok sevilen Youtuberlardan. Evan’ın Youtube üzerinden yıllık geliri 7,9 milyon dolar.

5. Markiplier

Markiplier

Genellikle korku oyunları oynayan Mark Edward Fischbach oturaklı ses tonu ve mimikleriyle kendisine hayran bırakıyor.  Mark’ın yıllık geliri 8.6 milyon dolar.

4. Vegetta777

Vegetta777

Minecraft oynayan herkesin en az bir videosunu izlemesi kaçınılmaz olan Samuel de Luque oyunun bütün inceliklerini bilen nadir isimlerden. Meşhur İspanyol’un yıllık geliri 9,2 milyon dolar.

3. PopularMMOs

PopularMMOs

Manitasıyla Minecraft oynayarak parayı kıran Pat ve Jen ikilisinin Youtube üzerinden yıllık geliri 11 milyon dolar.

2. TheDiamondMineCart

TheDiamondMineCart

Yine dünyanın en fazla şiddet içeren(!) oyunu Minecraft’tan parayı kırmış olan Daniel Middleton genel olarak küçük yaştaki kullanıcılara hitap etmesi ve cana yakınlığı ile işi götürüyor. Daniel’ın yıllık kazancı 14 milyon dolar.

1. PewDiePie

pewdiepie

İyi bir Youtube kullanıcısı olup da bu ismi duymayan yoktur heralde. An itibariyle 35 milyonun üzerinde takipçisiyle Rihanna, Eminem gibi isimlerin takipçi sayısını ikiye katlayan İsveç asıllı Felix Arvid Ulf gerçek anlamda bir internet efsanesi. Öyleki Forbes ve The Wall Street Journal gibi ünlü dergiler onun gelirini mercek altına almışlar ve Youtube üzerinden 30 milyon dolarlık yıllık geliri olduğunu açıklamışlar.

Kaynak: Onedio

İlginizi Çekebilir  Steam Machine'den İlk Görüntüler ve SteamOS

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu