Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Oyun Geliştirmek İsteyenler Oyunla Gelecek Kampında Buluşuyor

Oyun Geliştirmek İsteyenler Oyunla Gelecek Kampında Buluşuyor

Dijital Türk Oyunları Platformu, Bilişim Vadisi işbirliğiyle “oyun geliştirme” yaz kampı başlıyor. Kamp, 20 Ağustos’ta Bilişim Vadisi kampüsünde başlıyor.

Eğlenceli bir ortamda 1 Eylül’e kadar 12 gün sürecek kampta, tüm eğitimler, çadırda konaklama, yemek, konferans katılımı ve sertifika ücretsiz olacak. Kampa, son başvuru tarihi 15 Ağustos ve 16 yaşından büyük herkes başvuru yapabiliyor.

Kampta AAA bir oyunun gelişim ve yazılım sürecinin olmazsa olmazı; “Sinema, animasyon ve oyun geliştirme” başlıklarında eğitimler verilecek. Eğitimlerin ardından, bilgi ve deneyim paylaşımı konferans ve fuar ortamında devam edecek.  Kamp süresince tasarlanan oyunlar hep birlikte test edilecek, yarışmalar yapılacak, sektörel sorunlara ilişkin oturumlar düzenlenecek. Sektörün öncü firmalarından ve kamu kurumlarından yetkili isimlerle tanışma imkanı da yakalayacak olan katılımcılar, yepyeni cihazları tanıma ve son çıkan oyunları oynama fırsatı bulurken kamp ortamı, zorlu mücadelelere de sahne olacak.

Kamp, Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar merkez binasında gerçekleşecek. Binanın hemen yanındaki yeşil alanda ise muazzam bir çadır kampı ortamı kurulacak. Katılımcılar, tam donanımlı sınıflarda uygulamalı eğitim alacak, büyük ustalarla aynı ortamda olma fırsatı bulacak ve tüm bu şansa tamamen ücretsiz sahip olacak.

İlginizi Çekebilir  Vampire Jam 2019 İle Gecenin Karanlığına Dalın

Kampa, 16 yaşından büyük, ilgili herkes başvuru yapabiliyor. Çadır katılımcıları sınırlı sayıda olacak ve son başvuru tarihi olan 15 Ağustos’tan sonra açıklanacak.

Ayrıntılar ve kayıtlar www.oyunlagelecek.com adresinde… Gelişmeler ise tüm sosyal medya platformlarında @oyunlagelecek hesabından takip edilebilir.