Oyun Haberleri

Overwatch İçin Yeni Karakter Tanıtıldı – Ana Amari

overwatch-ana-banner

2016 yılının en iyi oyunlardan biri olan ve kısa sürede satış rekorları kıran Overwatch, ekibe yeni katılan Ana Amari karakterini oyunculara tanıttı.

Mayıs ayında çıktığından bu yana karakterlerin güçlerini dengelemeye çalışan Blizzard, Overwatch’ın içeriklerini geliştirmeye de özen gösteriyor. Oyuna yeni eklenen Ana karakteri de bunlardan biri oldu.

Keskin nişancı tüfeği kullanabilen ve ordu geçmişi de bulunan Ana karakteri Widowmaker ile de benzerlik taşıyor. Ancak Ana, bu silahı arkadaşlarını iyileştirmek için kullanıyor. Bunun dışında düşmanları bayıltmak, arkadaşlarına kısa süreliğine daha fazla güç vermek ve düşmanı güçsüzleştirirken yakındaki takım arkadaşlarını iyileştiren bomba atma gibi yetenekleri de var.

overwatch-ana-resim

Ana Amari’nin hikayesi

Overwatch’ın kurucu üyelerinden olan Ana, yeteneklerini ve uzmanlığını vatanını ve önemsediği insanları savunmak için kullanır.

Omnic Krizi esnasında Mısır’da çok fazla kayıp yaşandığı için ülkenin tükenmiş ve sayıca çok az kalmış güvenlik güçleri destek için uzman keskin nişancılara bel bağlamıştı. Bunların arasında dünyanın en iyisi olduğuna inanılan Ana Amari de vardı. Üstün nişancılığı, karar verme yetisi ve içgüdüleri, onu savaşa son verecek olan Overwatch vurucu takımına katılması için harika bir aday yapıyordu.

overwatch-ana-resim2

Overwatch’ın asıl görevindeki başarıdan sonra Ana, Vurucu Takım Komutanı Morrison’ın sağ kolu olarak uzun yıllar hizmet verdi. Organizasyonun yönetiminde de sorumlulukları olmasına rağmen Ana savaş alanından geri çekilmeyi reddetti. Bir rehine kurtarma operasyonu esnasında Widowmaker olarak bilinen Talon ajanı tarafından öldürüldüğüne inanılana kadar, yani ellili yaşlarına kadar aktif görevde kaldı.

Aslında Ana ağır bir şekilde yaralanmış ve sağ gözünü kaybetmiş olsa da bu karşılaşmadan sağ çıkmıştı. İyileşme sürecinde savaş meydanlarında geçirdiği hayatının yüküyle boğuşmaktayken dünyanın giderek büyüyen çatışmalarından uzak durmayı seçti. Ancak zaman geçtikçe, insanlar şehrini ve çevresindeki masum insanları tehdit ederken kenarda öylece oturamayacağını fark etti.

Artık Ana, ülkesini istikrarsızlaştıracak güçlerle savaşmak ve daha da önemlisi ailesini ve en yakın arkadaşlarını güvende tutmak için yeniden savaş alanına döndü.

Oyunun roketlerle donatılmış karakteri Pharah’nın annesi olan Ana Amari, Overwatch’a çıkışından sonra eklenen ilk karakter oldu.

YouTube player
YouTube player

Kaynak: TurkOW

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.