Oyun Haberleri

Obsidian ve Paizo’dan Pathfinder İş Birliği

pathfinder rpg banner

Black Isle Studios ve Interplay’in dağılmasının ardından kurulan, Fallout: New Vegas ve yakında çıkması planlanan Pillars of Eternity oyunları ile RPG severlerin hayranlığını kazanan Obsidian Entertainment yine FRP sektörüne el attı.

Pathfinder FRP sistemi ile pek çok hayran edinen ve ismini duyuran Paizo, Obsidian Entertainment ile yeni oyun anlaşmasını açıkladı.

Firmalar, uzun süreli bir anlaşma yaptıklarını belirttiler. Bununla birlikte çıkacak olan ilk oyun ise Pathfinder Adventure Card Game’den uyarlanan bir mobil kart oyunu olacak. 1-4 kişinin oynayabileceği kart oyunu, tabletler ve mobil cihazlar için üretilecek ve oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynama imkanı sunacak.

pathfinder

Paizo CEO’su Lisa Stevens, “Obsidian, en iyi oyun yapım firmalarından birisi. Pathfinder sistemi için böyle bir yenilik getirmek hem Pathfinder topluluğu hem de cRPG severler için güzel bir deneyim olacak,” şeklinde açıklama yaptı. Obsidian CEO’su Feargus Urquhart ise, “Obsidian’ın büyük FRP sistemleri konusunda uzun bir geçmişi ve büyük deneyimleri var, şimdi de Pathfinder dünyasında oyun oynayacağımız için çok heyecanlıyız. Büyük bir Pathfinder hayranıyız ve bu oyunu yapmak için sabırsızlanıyoruz,” açıklamasında bulundu.

Bununla birlikte Kickstarter’da büyük başarı elde eden ve GoblinWorks tarafından hazırlanan Pathfinder Online’ın da hazırlıkları devam ediyor. Kısacası Pathfinder, masaüstü oyunlardan sonra dijital ortamları da sallamaya hazırlanıyor. Obsidian Entertainment ve Paizo’nun uzun süreli iş birliği, ilerleyen dönemlerde başka oyunları da bizlere sunacaktır.

pathfinder-adventure-card-game

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Bir RPG Oyununa Hazır Mısınız? Nyrthos Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.