Oyun Haberleri

No70: Eye of Basir Yapımcılarından Yeni Oyun – The Bell

No70: Eye of Basir oyununun yapımcı firması Oldmoustache Gameworks, yeni oyunları olan The Bell‘i beş ekran görüntüsüyle beraber resmi olarak duyurdu. Oyun hakkında açıklama yapan firma: No70’den edindikleri tecrübe sayesinde daha doğru, daha düzgün bir çalışma planıyla ilerleme kaydettiklerini belirtti.

No70’in tecrübe edinmek ve hatalarını görmek için çok önemli olduğunu ve bu sayede The Bell’i geliştirirken daha az sorun yaşadıklarını belirten ekip, yeni projede hikaye ve oynanışa daha fazla zaman ayırdıklarını ve tamamen buna odaklandıklarını da eklediler. 

The Bell’in Hikayesi

Ekip bununla ilgili detay vermekten kaçınıyor. Ancak hafızasını kaybetmiş bir genç kızın, kendini arayışı üzerine kurulu olduğunu olduğunu ve hikaye bazlı bir  adventure-puzzle oyunu olduğunu biliyoruz. Buradan yola çıkacak olursak, bu sefer karakterimiz bir kadın. Oldmoustache Gameworks, eski oyunlarındaki puzzle sisteminde bulunan point and click havasından çıkıldığını ve backtracking olayının kalktığını, yerine ise daha akıcı bir hikaye ve çoklu puzzle sisteminin getirildiğini belirtti.  Ayrıca ekip,  geçtiğimiz günlerde  oyunun geliştirme sürecini bir Trello hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşmıştı. Takipçilerinin düşüncelerini ve önerilerini dikkate alarak, ilginç gelen fikirleri oyuna entegre etmeyi planlıyorlar. 

Ülkede oyun geliştirmenin çok zor ve meşakatli olduğunu, tecrübenin ise en büyük kazanç olduğunu söyleyen Oldmoustache Gameworks, gelecekte daha iyi projelere imza atabilmek için, bugün verilen desteğin çok önemli olacağını vurguladı. 

Oyunun çıkış tarihi konusunda bir şey söylemenin çok doğru olmayacağını belirten ekip, No70: Eye of Basir kadar uzun sürmeyeceğinin de sinyallerini veriyor. Frpnet olarak oyunun Mayıs-Haziran aylarında çıkacağını tahmin ediyoruz.

Oldmoustache Gameworks ekibi, oyunun yapım sürecini merak edenler için geliştirme aşamalarını da kullanıcılara açtı.

Şimdiden ellerinize sağlık.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.