Oyun Haberleri

Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu Nintendo Switch Tanıtıldı

nintendo-switch-banner

Nintendo’nun merakla beklenen yeni konsolu sanıldığı gibi NX değil, Nintendo Switch adıyla tanıtıldı.

Nintendo’nun üzerinde çok konuşulan yeni oyun konsolu dün resmen tanıtıldı. Uzun süredir sanılanın aksine NX adıyla değil, Switch olarak tanıtılan yeni konsol, sıra dışı bir tasarıma sahip.

Sabit kullanım için kendi istasyonuna oturtulup televizyona bağlanabilen Switch, bu şekilde klasik bir konsol görüntüsüne bürünüyor. Ancak istendiğinde istasyondan çıkarılarak bir tablet gibi taşınabilir oyun cihazı haline dönüşüyor.

nintendo-switch-resim

Switch tablet formunda kullanılırken, iki yanına takılan kontrol cihazları, istendiğinde iki farklı kontrol cihazı olarak da iş görebiliyor. Bu sayede iki kişilik oyunları cihaz mobil kullanımdayken de oynamak mümkün oluyor.

Diğer konsolların aksine Nvidia’nın mobil Tegra işlemcisini kullanan Switch, tıpkı Nvidia Shield gibi ARM tabanlı bir mimariye sahip. Cihazın teknik detaylarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

nintendo-switch-resim2

Aşağıda Switch için yayınlanan resmi lansman videosunu izleyebilirsiniz. Switch ekranında Skyrim gibi diğer platformlarda çoktan klasikler arasına girmiş bir oyunu görmek de hayli şaşırtıcı oldu, onu da belirtelim. Activision, EA, Ubisoft, Warner Bros. Interactive, Sega, Epic, Capcom ve Bethesda gibi büyük oyun firmaları da Nintendo Switch’e destek olacaklarını açıkladılar.

Yazan: Berker Güngör
Kaynak: Technopat

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft Classic Espor'u Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu