Oyun Haberleri

Nintendo Switch Satışları 80 Milyon Barajını Geçmiş

Nintendo tarafından hazırlanan yıllık rapora göre, Nintendo Switch konsolu toplamda 79.8 milyon satmış. Bu sayıyla birlikte 3DS‘in satışlarını da geçmeyi başardı.

Oyun devi Nintendo‘nun yaptığı açıklamaya göre Nintendo Switch, dünya çapında 79.87 milyon birim satmış. Bunda pandeminin de etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Nisan-Haziran ayları arasında Switch’e olan ilgi bir anda patlama yapmıştı.

Ek olarak Switch’in en çok satan oyunu 31.18 milyon ile Animal Crossing: New Horizons oldu. Onu 33.4 milyon ile Mario Kart 8 Deluxe ile takip ediyor. Üçüncü sıradaysa Super Smash Bros. Ultimate var. Toplamda 22.8 milyon birim satmış.

Yapılan duyuruda ilginç bir bilgi de var. Uygun fiyatlı ve düşük batarya ömrüne sahip olan Switch Lite‘ın satışları da artmış. Bu minik konsol ise 13.5 milyon satmış. Wii U‘nun tüm zamanlarda sattığının üzerine çıkmayı başarmış.

Nintendo’nun 2021 için planları henüz belli değil. Ancak söylentiler Switch benzeri daha üst performans sergileyecek bir konsolla tanışabileceğimizi söylüyor. Switch, 2017 yılında piyasaya sürülmüş ve geçen yıl içerisinde donanımsal güncellemeyle güçlendirilmişti.

PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte, Nintendo yeni bir hamle yapabilir gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir  The Game Awards 2019 Adayları Açıklandı - Death Stranding ve Control İlk İki Sırayı Paylaşıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu