AYBABTUOyun Haberleri

Neverwinter Nights: Enhanced Edition Geliyor

Eski cRPG oyunlarını yeniden oynayabilmemizi sağlayan ve Enhanced Edition adıyla bizlere sunan oyun yapım firması Beamdog, şimdi de Neverwinter Nights: Enhanced Edition‘ı duyurdu.

Daha önce Baldur’s Gate, Icewind Dale ve Planescape gibi Dungeons and Dragons oyunlarını Enhanced Edition adıyla görsel olarak yenileyen, hatta bazı yeni maceralar da ekleyen Beamdog ekibi, değiştirilebilir kamera yapısıyla üç boyutlu macera deneyimi sunan 2002 yapımı Neverwinter Nights oyununu yenilemek için kolları sıvadı.

Daha önce Enhanced Edition olarak sunulan oyunlar Infinity Engine ile yapılmıştı ve Beamdog firması da Infinity Engine oyun motorunu geliştirerek bu oyunları yenilenişti. Neverwinter Nights, Aurora Engine ismi verilen üç boyutlu ve farklı kamera açıları da sunan bir oyun motoru kullanmıştı. Bu oyunda da gelişmiş bir Aurora Engine kullanılacak. Neverwinter Nights: Enhanced Edition şu yenilemeleri içerecek;

  • Gelişmiş Görüntü: Karakter portresi, dövüş göstergesi çubuğu, envanter ve diğer kullanıcı arayüzü tamamen yenilenerek 1080p ve hatta 4K çözünürlüğe uygun hale geliyor.
  • Gelişmiş Grafik Ayarları: DirectX 9 ve üzerinde çalışan Karesel Gölgelendirme (Pixel Shaders) ve ileri düzey grafik işleme efektleri ile daha temiz grafikler elde edilebilecek. Kontrast, Titreşim azaltma, görüş derinliği gibi ayarlar da eklenecek.
  • Topluluk Talepleri: Orijinal oyunun geliştiricileri, Neverwinter Nights topluluklarından kilit isimlerle iletişime geçip topluluğun talep ettiği değişiklikleri ve geliştirmeleri de oyuna eklediler. 
  • Geri Uyumluluk: Neverwinter Nights: Enhanced Edition, orijinal oyunun kayıt dosyaları, modülleri ve modları ile de çalışacak. Bu sayede topluluk tarafından yaratılmış olan binlerce içerik ile oyun daha renkli hale gelecek.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition, ana oyun dışında Shadows of UndrentideHordes of the UnderdarkPirates of the Sword CoastInfinite DungeonsWyvern Crown of Cormyr ek paketleri ve iki tane de soundtrack albümü ile birlikte çıkacak.

Oyunun satış fiyatı 20$ olarak belirlenmiş. Tam çıkış tarihi verilmese de yakın zamanda oyunu oynayabileceğiz diye düşünüyoruz.

(Güncelleme 22.11.2017 – 16:36 : Oyun Steam’de yayınlandı)

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Todd McFarlane Bu Sefer de Spawn Oyunu Yapmak İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.