Oyun Haberleri

Netflix, Oyun Dünyasında Atacağı Adımları Açıkladı

Netflix, geçtiğimiz günlerde oyun dünyasına giriş yapacağını duyurmuştu. Şirket, ne tür oyunlarla sektör giriş yapacağını da belirlemiş gibi görünüyor.

Netflix, önce mobil oyunlara odaklanacağını söyleyerek video oyunlarına girişi hakkında daha fazla ayrıntı veriyor. 20 Temmuz’daki hissedarlar toplantısında sunulan bir yazıda video oyunu hizmetiyle ilgili yeni ayrıntıları açıkladı.

The Hollywood Reporter tarafından elde edilen mektupta, yayıncının oyunlarla daha da genişlemenin ilk aşamalarında olduğu ve girişimin ilk günlerinde öncelikle mobil cihazlar için oyunlara odaklanacağı belirtiliyor. Netflix aboneleri, oyunları ekstra ücret ödemeden oynayabilecek.

İlgili Makaleler

Hissedar mektubu, “Oyunu, orijinal filmlere, animasyona ve diziye yaptığımız genişlemeye benzer şekilde, bizim için başka bir yeni içerik kategorisi olarak görüyoruz” dedi. “Filmlerimiz ve TV dizilerimiz konusunda her zaman olduğu gibi heyecanlıyız ve mevcut tüm içerik kategorilerimizde uzun bir yatırım ve büyüme bekliyoruz. Orijinal yapımlara geçişimiz neredeyse on yılı olduğu için üyelerimizin oyunlara nasıl değer verdiği hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi diye düşünüyoruz.”

Şirketin oyunlar için hedefi iki yönlü. Dizilere ve filmlere dönüştürülme potansiyeli olan bağımsız ve orijinal oyunlar yaratacak ve halihazırda mevcut Netflix fikri mülkiyetine dayalı yapımların oyunları geliştirecek. Bu yapımlardan biri, bir video oyunu ve bir hayran etkinliği olacağı bildirilen Bridgerton olabilir. Filmlerde ve dizilerde olduğu gibi, Netflix de oyun kitaplığının hacmini artırmak için oyun lisansları almayı planlıyor.

Netflix COO’su ve ürün sorumlusu Greg Peters şu açıklamalarda bulundu,

Bu yıllar sürecek bir çaba. Nispeten küçük başlayacağız. Öğreneceğiz, büyüyeceğiz Abonelik modelimiz, şu anda oyunlardaki baskın para kazanma modelleri tarafından yeterince sunulmayan bir dizi oyun deneyimine odaklanmak için bazı fırsatlar sunuyor. Reklamlar hakkında düşünmek zorunda değiliz, oyun içi satışlar hakkında düşünmek zorunda değiliz. Satın almalar veya diğer para kazanma modelleri hakkında düşünmek zorunda değiliz. Gerçekten, film ve dizi tarafında yaptığımız şeyi yapabiliriz. En eğlenceli oyun deneyimlerini sunmaya odaklanmak istiyoruz.

Netflix’in oyun bölümü, Facebook’un sanal ve arttırılmış gerçeklik içeriğinden sorumlu eski başkan yardımcısı Mike Verdu tarafından yönetilecek. Kendisi daha önce EA Mobile’ın kıdemli başkan yardımcısı görevinde bulunda ve hem Kabam hem de Zynga’da kreatif direktörlük yapmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Minecraft Filmi Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.